Bitcoin ATM sayısı 2021 de uçuşa geçti

30.12.2021
41
Bitcoin ATM sayısı  2021 de uçuşa geçti

2021 yılı Bitcoin ATM sayısında büyük artışın yaşandığı bir sene oldu. Bitcoin ATM sayısı hakkında güncel sayılar haberimizde.

2021 yılında kripto para birimlerine olan ilgi son derece arttı. Burada en büyük ilgi gören kripto para birimlerinden biri de tabii ki Bitcoin. Bitcoine olan ilginin artmasıyla, dünyada Bitcoin ATM sayısı da çoğalıyor. Yılın başından bu yana olan istatistiklere baktığımızda iki katın üzerinde artış söz konusu.

Dünyanın birçok ülkesinde kurulan ATMlerin sayısı, 2020den 2021e yüzde 100den fazla arttı. Verilere bakacak olursak, Ocak 2021de 14.000 adet olan ATM sayısı Aralık 2021 itibariyle 34.000 adet civarında.

Bitcoin ATM sayısındaki artışta öne çıkan ülke ise Amerika Birleşik Devletleri.

ATM sayısındaki artış, Bitcoinin benimsenmeye başladığına dair bir işaret. Bitcoin ATMlerinde işlem yapmanın oldukça pahalı olduğunu da belirtmekte fayda var. Bu da onları dezavantajlı duruma getiriyor. Birçok kullanıcı bu yüzden ATMler yerine kripto para borsalarını tercih ediyor.

Son olarak ABDden bir haber verelim. ABD merkezli süpermarket zinciri Walmart, ATM şirketi Coinme ile bir iş birliği yapmıştı. Bu iş birliği kapsamında Ekim ayında Walmart, mağazalarına Bitcoin ATMleri yerleştirmeye başladı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.