Movano Ring akıllı yüzük sağlık takibini kolaylaştıracak

29.12.2021
39
Movano Ring akıllı yüzük sağlık takibini kolaylaştıracak

Movano Ring, uygun fiyatlı sağlık takibi yüzüğü olma hedefiyle gelecek yıl tanıtılacak. Yüzük, birçok sağlık değerini bir uygulama ile kullanıcılara sunacak.

Sağlık odaklı teknoloji şirketi Movano, insanların kendi sağlıklarına dair verileri daha rahat takip edebilmesi ve sunulan değerleri daha rahat anlayabilmesi için yeni bir giyilebilir cihazı duyurdu. CES 2022de sergilenecek olan Movano Ring, şirkete göre uygun bir fiyat etiketine sahip olacak.

Movano Ringle sağlık takibi
2018 yılında kurulan Movano, şirketin ilk ürünü olan sağlık takibi yüzüğüyle giyilebilir teknolojiler pazarına giriş yapmış olacak. Movano Ring, kalp atış hızını, kalp atış hızı değişkenliğini, uykuyu, solunumu,vücut sıcaklığını, kandaki oksijen seviyesini, adımları ve kalorileri gibi değerleri ölçebilmek için birçok sensörle donatılacak.

Movano Ring akıllı yüzük, sağlık takibini kolaylaştıracak
Movano Ringle toplanan veriler bir uygulama aracılığıyla kullanıcılara sunulacak ve kullanıcılar sağlık takiplerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilecek. Şirket, radyo frekansları kullanarak invaziv olmayan glikoz izleme ve tansiyon ölçümü özelliklerini yüzüğe eklemek istiyor. Ayrıca, kandaki oksijen seviyesi ölçümü ve solunum hızı inceleme için FDA onayı bekliyor.

Yüzükle alakalı net bir fiyat etiketi açıklamayan şirket, genel olarak uygun fiyata sahip olacağını söyledi.2022 yılının ikinci yarısında satışa sunulması beklenen Movano Ringin 300 dolarlık Oura Ringden daha düşük bir fiyatla geleceği düşünülüyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.