Nokiadan tüm ceplere müzik

09.03.2011
44
Nokiadan tüm ceplere müzik

Kullanmakta olduğunuz cep telefonunun markası ne olursa olsun, artık istediğiniz anda, istediğiniz yerden, istediğiniz tarayıcıyı kullanarak Ovi Müzik’ten ücret karşılığında şarkı ya da albüm indirebilirsiniz.

Nokia, müzikseverler için yepyeni bir servis sunuyor. Bundan böyle herkes Nokia Ovi Müzik Mağazası’ndan ücretli şarkı indirebilecek. Nokia “alakart” müzik servisi, 7 milyonluk arşiviyle Türkiye’nin en geniş dijital müzik platformuna sahip bulunuyor.

Nokia’nın yeni servisiyle birlikte, kullanılmakta olan cep telefonunun markası ne olursa olsun, herkes istediği anda, istediği yerden, istediği tarayıcıyı kullanarak Ovi Müzik’ten ücret karşılığında şarkı ya da albüm indirebiliyor. İndirme işlemi doğrudan cep telefonuna ya da kişisel bilgisayara yapılabiliyor. DRM (Dijital Haklar Yönetimi) söz konusu olmadığından, kullanıcılar, şarkıları sevdikleriyle diledikleri gibi paylaşabiliyorlar.

Türkiye’nin en büyük dijital müzik kataloğu

Nokia Ovi Müzik servisi, Universal Music Group, Sony Music, Warner Music Group ve EMI Group gibi tüm büyük müzik şirketlerinin yanı sıra birçok yerli ve yabancı bağımsız şirketle de yapılan anlaşmalar sonucunda kullanıcılarına geniş bir müzik kataloğuna sınırsız erişme olanağı sunuyor. Ovi Müzik kataloğu, en son katılan TRT arşivinin yanı sıra MÜ-YAP ve IMM kataloğunda bulunan şarkılar ve 7 milyonu aşkın her türden yerli ve yabancı parçayla Türkiye’nin en büyük dijital müzik kataloğu olma özelliğini taşıyor.

Nokia’dan iki sponsorluk

Nokia, Ovi Müzik servisi kapsamında iki özel etkinliğe de sponsor oldu. Bunlardan ilki, 4-12 Mart tarihleri arasında Babylon, Nublu ve Lucca’da gerçekleşecek Nublu Jazz Fest. Festivalde İlhan Erşahin’den Kenny Wollesen’a pek çok ünlü isim sahne alacak. Festival kapsamında Nokia Ovi Store’dan Babylon uygulamasını indirip uygulamayı Babylon gişeye gösteren ilk 10 kişi, o akşamın Nublu Jazz Fest konserine davetiye kazanacak. Nokia’nın sponsor olacağı bir diğer etkinlik ise 26 Mart’ta İKSV Salon’da gerçekleşecek Mor ve Ötesi Konseri. Grup, performansın ilk bölümünde, orijinal şarkı sıralamasıyla Masumiyetin Ziyan Olmaz albümünü çalacak. Konserin ikinci bölümde ise grubun şimdiye kadar yayınladığı 5 stüdyo albümünden parçalara yer verilecek.

Nublu Jazz Fest boyunca Radyo Babylon’da yayınlanacak bazı konserler ile Mor ve Ötesi’nin canlı kayıtları, Ovi Müzik’ten satın alınabilecek.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.