WhatsApp ta bilinmeyen (yabancı) numaralardan gelen aramalar nasıl engellenir?

06.08.2023
60
WhatsApp ta bilinmeyen (yabancı) numaralardan gelen aramalar nasıl engellenir?

WhatsApp’ta bilinmeyen (yabancı) numaralardan gelen aramalar nasıl engellenir? Artan dolandırıcılıklar üzerine, WhatsApp yabancı numaralara kapatma merak konusu oldu. İşte WhatsApp’ta rehberde kayıtlı olmayan numaralardan gelen aramaları engelleme için yapmanız gerekenler:

Son zamanlarda yaşanan veri ihlalleri sebebiyle özellikle WhatsApp başta olmak üzere, birçok online mesajlaşma platformu üzerinden çeşitli dolandırıcılık vakaları yaşanıyor. Öyle ki yurt dışı kaynaklı yabancı numaralardan gelen spam mesaj ve aramalar kullanıcıları rahatsız ederken, bazı kullanıcılar da ödül vb. gibi tekliflerle tuzağa düşüyor. Kullanıcıların ortaya çıkan durum karşısında alabilecekleri tek önlem ise bilinmeyen numaları engellemek. Peki WhatsApp’ta rehberde kayıtlı olmayan yabancı numaralar nasıl engellenir?

WhatsApp yabancı numara kapatma yapılışı

WhatsApp’ta bilinmeyen yabancı numaralardan gelen aramaları engellemek için:
WhatsApp uygulamasını açın ve ayarlar bölümüne gidin.
Gizlilik butonuna basın.
Gizlilik sayfasından aramalar butonuna basın.
Bilinmeyen kullanıcıları sessize alın düğmesine dokunun.

Yurt dışı numaralardan gelen aramalar dahil bilinmeyen tüm numaralar sessize alınacak

Artık yurt dışı numaralardan gelen aramalar, WhatsApp tarafından istenmeyen numara olarak algılanacak ve sizleri rahatsız edemeyecek. Ancak dilerseniz, rehberinizde kayıtlı olmayan numaralar sizi aradığında “Aramalar” sekmesinden hangi numaranın sizi aradığını görüntüleyebilirsiniz.
WhatsApp numara engelleme işlemi bu kadar! Eğer ki normal telefon araması yoluyla da çok fazla spam arama alıyorsanız telefon numarası değiştirme işlemi gerçekleştirmeyi düşünebilirsiniz. Daha önce hiç kullanılmamış bir telefon numarası edinerek, dijital dünyada yepyeni bir sayfa açabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.