TEOG Lise tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu

TEOG Lise tercih sonuçları için meraklı bekleyiş sürerken MEB tarafından TEOG Lise tercih sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı da belli oldu. Yüz binlerce aday hayalini kurduğu Lisede eğitim alabilmek için bir yılı aşkın süredir ter döktü. Peki TEOG lise tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yüz binlerce Lise öğrencisini yakından ilgilendiren TEOG Lise tercih sonuçları için heyecan dorukta! Hayal ettiği Lisede eğitim alabilmek için bir yılı aşkın süredir ter döken adaylar 14-24 Temmuz tarihleri arasında tercih işlemlerini gerçekleştirdi. Peki TEOG Lise tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte MEB iş takvimine göre TEOG Lise tercih sonuçlarının açıklanacağı o tarih.
TEOG TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

TEOG yerleştirme sonuçları, 11 Ağustos 2017 tarihinde erişime açılacak. Aynı zamanda yine 11 Ağustos 2017 tarihinde boş kontenjan bilgileri de MEB tarafından paylaşılacak.

TEOG LİSE TERCİH VE YERLEŞTİRME TAKVİMİ

14-18 Ağustos 2017 – ( Saat 17.00 ) Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Tercih Başvurularının Alınması
21 Ağustos 2017 – Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Sonuçlarının İlanı
21-25 Ağustos 2017 ( Saat 17.00) – Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Tercih Başvurularının Alınması
28 Ağustos 2017 – Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Sonuçlarının İlanı
28 Ağustos-06 Eylül 2017 (Saat 17.00) – Yerleştirmeye Esas 3. Nakil Tercih Başvurularının Alınması
08 Eylül 2017 – Yerleştirmeye Esas 3. Nakil Sonuçlarının ve Taban Puanların İlanı

TEOG TERCİH SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLECEK?

TEOG Yerleştirme Sonuçları Ağustos 2017de açıklanacak. TEOG yerleştirme sonuçlarını adaylar yerleştirme işlemi sonucunda öğrenim görmeye hak kazandıkları okulları MEBin internet sitesinden görebilecek. TEOG yerleştirme sonuçları http://www.meb.gov.tr/ http://oges.meb.gov.tr/ ve https://e-okul.meb.gov.tr/ adreslerinde ilan edilecek. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini sorgulayabilecek. Öğrencilere ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir