Ana Sayfa Genel Haberler TTNET yeni kurumsal sosyal sorumluluk projesini duyurdu

TTNET yeni kurumsal sosyal sorumluluk projesini duyurdu

0
0

TTNET YETENEĞE DESTEK YARATICI EKONOMİYE DESTEK DİYOR
Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET, Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek adlı yeni kurumsal sosyal sorumluluk projesini açıkladı. Mümkünlü olarak adını duyuran Sakaryanın Taraklı ilçesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, projeyi yaratıcı ekonomiye katkı sağlamak amacıyla başlattıklarını vurgulayarak, Eğitim alan gençlerde ve kamuoyunda yaratıcı ekonomi ve bu alandaki fırsatlar konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyoruz dedi. Toplantıya TTNET?in Mümkünlü reklam filmlerinin başrolünde yer alan Mümkünlü BaşkanıŞener Şen de katıldı. Proje kapsamındasektör ileri gelenleri tarafından yetenekli gençlere; Sinema, Televizyon, İnternet, İletişim, Reklamcılık, Yazılım, Yayıncılık ve Multimedya gibi yaratıcı ekonomi kapsamı alanlarında eğitimler verilmesi planlanıyor.

Türkiyenin iletişim ve eğlence şirketi TTNET, Mümkünlü konulu reklam filmlerinin çekildiği Sakaryanın Taraklı ilçesinde geniş katılımlı bir basın toplantısı düzenledi. TTNET’in yeni kurumsal sosyal sorumluluk projesinin içeriği ve amaçlarının açıklandığı toplantıya TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, TTNET Kurumsal İlişkiler Kıdemli Direktörü Dr. Feridun Alkan ve Mümkünlü Başkanı Şener Şen katıldı.
Başarılı ekonomilerin yaratıcı sektörlerin omzunda yükseldiği günümüzde, ülkeler uluslararası rekabette fark yaratabilmek için, yetenek odaklı işgücünün ekonomik değerini ifade eden yaratıcı ekonomiye yatırım yapıyor. Bu doğrultuda Türkiyenin yaratıcı ekonomisine katkı sağlamak amacıyla yola çıkan TTNET Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek projesini hayata geçiriyor. Proje ile yaratıcı ekonomi kapsamındaki alanlarda eğitim alan gençlerin sektöre kazandırılması, yeni projelerle katma değer yaratılması ve sektörün insan kaynağı kalitesinin artırılması amaçlanıyor.

TTNET Yaratıcı Ekonomi kavramını gündeme getiriyor
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, KSS yaklaşımımızı ve vizyonumuzu belirlerken izlediğimiz yöntemler sonucunda, Birleşmiş Milletler Az Gelişmiş Ülkeler 4. Forumu?nda Strateji Belirleme başlığında örnek uygulama olarak tanıtıldık. 2011 yılında Kurumsal Sosyal Sorumluluk Avrupa Networküne (CSR EUROPE) Türkiyeden dahil olan ilk ve tek kurum olduk dedi.
Yılmaz, Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek projesi ile eğitim alan gençlerde ve kamuoyunda, yaratıcı ekonomi ve bu alandaki fırsatlar konusunda farkındalık yaratma amacında olduklarını açıkladı. Uzun vadede ise yaratıcı ekonominin gelişmesine, sektörde hızla gelişen niş alanlardaki kalifiye insan gücü ihtiyacına cevap verebilecek standartlarda eğitim programları geliştirilmesine katkı sağlamak istediklerini belirtti.
İnterneti, televizyonu ve telefonu aynı anda sahiplenerek, Türkiyenin iletişim ve eğlence şirketi haline gelen TTNETin, ürün ve servisleriyle ülkemizin bilgi toplumuna dönüşmesi yolunda büyük bir katma değer yarattığını belirten Yılmaz, kurumsal sorumluluk kapsamında bugüne kadar destekleyici bir rol üstlenirken artık bu alanda da daha etkin ve aktif bir şekilde yer alacaklarını vurguladı.
Türkiyede yeni ekonomi ile canlılık kazanan bilişim sektörünün, toplam işgücünün yüzde 11ini istihdam ettiğine dikkat çeken Yılmaz, dünyada ekonominin gelişiminde yeni bir çözüm yaklaşımı olarak kabul edilen Yaratıcı Ekonomiyi TTNET olarak sahiplendiklerini ifade ederek şunları söyledi:
Yaratıcı ekonomi, toplumların üretim, sunum ve paylaşım süreçlerinde katma değerli hizmetler sunan sıradışı bir ekonomi yaklaşımıdır. Yaratıcı ekonomi, klasik ekonominin sıklıkla yaşanan durgunluk ve daralma kaynaklı krizleri karşısında kültürlerarası paylaşım ile istihdamın korunmasına katkı sağlayacak şekilde gelişmiştir. Bugün yaratıcı endüstriler dünya ekonomisinin sürekliliğinde önemli bir yer tutmaktadır. TTNETin yeni projesi sayesinde genç yeteneklerin yaratıcı ekonomiye ve Türkiyenin geleceğine katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Tahsin Yılmaz, TTNETin Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek projesi ile gençlere bilişim dünyasındaki yeni istihdam alanlarını tanıtarak sektörün yetenekli, yaratıcı iş gücüne ve gelişimine yatırım yapmasını amaçlarken, aynı zamanda sektörün ihtiyaç duyduğu insan kaynağına yönelik eğitim programların gelişmesini de teşvik etmeyi hedeflediğini sözlerine ekledi.

Online Yetenek Geliştirme Platformu kurulacak
Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek projesi hakkında bilgi veren TTNET Kurumsal İlişkiler Kıdemli Direktörü Dr. Feridun Alkan ise proje kapsamında 18 yaş üzeri, yaratıcılık potansiyeli olan, yaratıcı ekonomi alanlarına yönelik kariyer yapmayı düşünebilecek, bilişim teknolojileri ile ilgili ve interneti gündelik yaşamında etkin kullanan gençlere eğitimler verilmesinin planlandığını söyledi.
Projenin 2012 ayağında 7 bölgede yürütülecek yüz yüze eğitimlerle bin kişiye doğrudan ulaşılmasının hedeflendiğini belirten Dr. Alkan, projeyi sürdürülebilir hale getirmek amacıyla 2010te Online Yetenek Geliştirme Platformu kurulmasının planlandığını kaydetti.

Mümkünlü Başkanı da projeye destek veriyor
Projeye destek veren duayen isimler arasında yer alan Şener Şen de TTNETin Mümkünlü Kasabası reklam filmlerinin başrolündeki Mümkünlü Başkanı sıfatıyla toplantıya evsahipliği yaptı.
Şener Şen TTNETin Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek projesini önemli bir eğitim projesi olarak gördüğünü ve projenin ilk dersinde açılış konuşması yapacağını söyledi. Şen, Ben uzun yıllardır yaratıcılık gerektiren bir sektörün içindeyim. Yaratıcılık ve yeteneğin birçok alanda ne kadar büyük fark yarattığını gördüm. TTNETin bu projesinin pek çok yetenekli gence fayda sağlayağına ve verimli projelerin ortaya çıkacağına inanıyorum diye konuştu.

Başvurular www.yaraticiekonomiyedestek.com a yapılacak
Projenin Ekim – Aralık 2011 tarihleri arasındaki ilk aşamasında 60 yetenekli gence Dijital Pazarlama, Dijital İçerik Üretimi, Dijital İçerik Sunumu, Ticaretin Elektronikleşmesi başlıkları altında eğitimler verilecek. 2012 yılında ise eğitimlerin, Türkiye’nin 7 bölgesinde üniversitelerle yapılacak işbirlikleri kapsamında yaygınlaştırılması planlanıyor. 2013 yılında da bir Online Yetenek Geliştirme Platformu kurularak projenin sürdürülebilir ve herkesin kolayca erişimine imkan sağlayacak bir hale getirilmesi öngörülüyor.
Projeye başvurular, 4 Ekim 2011 tarihinden itibaren ilgili tüm bilgilerin paylaşılacağı www.yaraticiekonomiyedestek.com sitesinin yanısıra Facebook üzerinden de yapılabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz