Ana sayfa Genel Haberler TÜSİAD 47. yaşını kutluyor

TÜSİAD 47. yaşını kutluyor

0
0

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği, kuruluşunun 47. yılını kutluyor.

AA

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), 47. kuruluş yıl dönümünü kutluyor.

Türkiyenin önde gelen girişimci ve iş dünyası yöneticilerinin oluşturduğu gönüllü bir iş dünyası derneği olarak 2 Nisan 1971de kurulan TÜSİAD, 18 Ocaktaki Genel Kurul Toplantısında açık ismini Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği olarak değiştirdi.

Türkiyede kamu dışı milli gelirin yarısını oluşturan, kurumlar vergisinin yüzde 80ini ödeyen ve dış ticaretin yüzde 85ini gerçekleştiren 4 bine yakın şirketin temsilcisi TÜSİAD, Avrupa özel sektörünün temsil kuruluşu BusinessEurope üyesi kimliğiyle Avrupa Birliğinin siyaset üretme ve karar alma süreçlerinde Türk iş dünyasının sesi olma görevini de icra ediyor.

Küresel rekabette daha güçlü bir Türkiye ilkesi altında son 10 yıl içerisinde 120yi aşkın rapor yayınlayan TÜSİAD, Türkiye gündeminin önemli konularının masaya yatırıldığı 2 bin 500den fazla etkinlik düzenledi. TÜSİAD, 2017-2018 döneminde başlattığı projelerle Türkiyenin kalkınması ve büyümesine yönelik yapısal reform önerilerini somut çözümlerle buluşturuyor.

TÜSİAD, yarım asra yaklaşan yolculuğunun 47nci yılında, teknoloji, dördüncü sanayi devrimi, eğitim, girişimcilik, iklim değişikliği ve yatırım ortamına odaklanan proje ve araştırmalarıyla iş dünyasına rehberlik yapıyor.

FİKİR VE PROJE FABRİKASI GİBİ ÇALIŞIYORUZ

TÜSİADın 47nci kuruluş yıl dönümüne ilişkin bir mesaj yayınlayan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, TÜSİADın, bugün Türkiyede iş dünyasının önemli bölümünü temsil eden bir kuruluş olduğunu belirtti.

Türkiyenin hem ekonomik hem sosyal kalkınması için çalışan bir fikir ve proje fabrikası gibi çalıştıklarını aktaran Bilecik, TÜSİAD, bu yönüyle dünyadaki tüm iş örgütlerinden farklı bir kapsama sahip. Bu geniş vizyonu adım adım oluşturan, benden önceki tüm TÜSİAD başkanlarına teşekkür ediyor, onları saygıyla anıyorum. Atatürk ilkelerine, demokrasiye, sosyal ve ekonomik kalkınmaya olan bağlılığını güçlendirerek sürdürecek olan kuruluşumuz, Türkiyeyi büyütecek, Türkiyenin refahını yükseltecek tüm proje ve politikalara destek olmayı sürdürecek. ifadelerini kullandı.