Twitter

Twitter kişilerin görüntülerini rızası olmadan paylaşmayı yasakladı

Twitter kişilerin görüntülerini rızası olmadan paylaşmayı yasakladı Sosyal medya platformu Twitter, yayınladığı yeni bir politika ile artık platformda bir kullanıcının kişilerin izni olamadan onların görüntülerini paylaşmasına yasak getiriyor.

Twitter, kullanıcılarının gizlilik ve güvenliği güvence altına almak adına mevcut özel bilgi politikasında değişikliğe gitti. Platform, politikayı kullanıcıların diğer kişilerin özel görüntülerini rızası olmadan paylaşmasını engelleyecek şekilde genişletti.

Tanınmış kişileri içeren medyalar paylaşılabilecek
6 yıl boyunca Twitterda CEO olarak görev yapan Jack Dorsey, görevi bıraktığını açıkladı. Şirketin baş teknoloji sorumlusu Parag Agrawal, Dorseyin ardından CEO olarak göreve başladı. Twitter, bu değişiklikler yaşanırken platformda kişilerin fotoğraf ve video gibi özel medyalarının paylaşılmasını engelleyecek yeni bir politika değişikliği yaptı.

Twitterın blog gönderisinde: “Özel medyanın kötüye kullanımı herkesi etkileyebilir ancak kadınlar, aktivistler, muhalifler ve azınlık topluluklarının üyeleri üzerinde orantısız bir etkiye sahip olabilir. Bir tweetin yetkisiz özel medya içerdiğine dair bir rapor aldığımızda artık uygulama seçeneklerimiz doğrultusunda harekete geçeceğiz .” ifadelerine yer verildi.

Bir kullanıcı yeni politikayı ihlal eden bir fotoğraf veya videoyu rapor ettiğinde Twitter, medyayı kontrol ederek platformdan kaldıracak ve yaptırım seçeneklerine göre gereken yaptırımı gerçekleştirecek. Platform öncelikle yanıtlarda ve arama sonuçlarında tweetin görünürlüğünü düşürecek ve tweeti paylaşan kişiye paylaşımı kaldırmasını isteyecek. Twitter ayrıca politikayı ihlal eden kullanıcıların hesaplarını kalıcı olarak askıya alabilecek.

Twitter, yeni politikadan etkilenmeyecek birkaç istisna durumu da açıkladı. Şirket, genellikle politikacıların, ünlülerin ve diğer tanınmış kişilerin yer aldığı medyaların diğer topluluk kurallarını ihlal etmediği sürecek platformdan kaldırılmayacağını belirtti.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir