Ana sayfa Genel Haberler Twitter ve Youtube neden açılmıyor? (İnternet neden yavaşladı?)

Twitter ve Youtube neden açılmıyor? (İnternet neden yavaşladı?)

1
0

Dün akşam saatlerinden itibaren Twitter, Facebook ve Youtube gibi sosyal medya araçlarına erişim sıkıntısı yaşayan kullanıcılar internet neden yavaşladı sorusuna yanıt arıyor. Sabah saatlerine doğru erişimin zaman zaman yavaşlanması akıllarda soru işareti bıraktı. BTKdan ise konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı

Girilmek istenen sitelere BTK tarafından erişim engeli kararının olup olmadığını sorgulamak isteyen kullanıcılar BTKnın sorgulama sayfasına yöneldi.

BTKnın resmi internet adresinde yer alan bilgilere göre Twittera erişim engeli bulunmuyor.

Erişim engeli sorgulama adresi: “eekg.btk.gov.tr”

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE DE YAVAŞLAMIŞTI

19 Aralık’ta Rusya’nın Ankara Büyükelçisi olan Andrey Karlova silahlı saldırı düzenlenmesinin ardından internete meydana gelen yavaşlama “sosyal medya sitelerine erişim yasaklandı mı” sorularına neden oldu.

Ankara’da yaşanan olayda Rus Büyükelçi Andrey Karlov uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybederken Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube gibi sosyal medyalara erişim kısıtlandı. Sosyal medya sitelerine erişim tamamen engellenmezken enformasyon kirliliğini önlemek amacıyla bu sitelere erişimin yavaşlatıldığı öne sürüldü.