UEFA’dan Trabzonspor’a sürpriz mektup!

Trabzonspor’un Şampiyonlar Ligi inadı sürüyor. Fenerbahçe yerine kendilerinin Devler Ligi’ne gitmesi gerektiğini iddia eden bordo-mavililer, UEFA Genel Sekreteri Infantinonun önceki gün yaptığı Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi kura çekimine girdi ancak disiplin kurulu soruşturması devam ediyor. Bu nedenle durumu net değil açıklamasının ardından bu biletin kendilerine verilmesi için baskıyı artırıyor.

Trabzonspor Yönetiminin umutlarının sürmesine neden olan olay ise Infantinonun bordo-mavililere gönderdiği mektup.
Hatırlanacağı üzere Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, şike davasına bakan özel yetkili 16. Ağır Ceza Mahkemesinin aldığı kararları tercüme ettirerek UEFAya yolladıklarını açıklamıştı. Infantinodan gelen mektupta da şu ibareye yer verildi: Mahkeme kararlarının tercümesi elimize ulaştı. Devam eden disiplin kurulu soruşturmasında bu dosya ele alınacaktır.

AİHM’E GİDECEKLER

UEFA kanadından gelen bu mektup sonrası umutları artan bordo-mavililer ikinci hamleyi de yapmak için düğmeye bastı. Öncelikli olarak mahkeme kararlarını emsal gösterecek olan Trabzonspor Yönetimi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AİHM) başvurma kararı aldılar. Tahkim Kurulunun şike sahaya yansımamıştır kararıyla mahkemenin verdiği kararların birbirleriyle örtüşmemesi üzerine konuyu AİHMe götürecekler.

AİHME başvuru bununla da sınırlı kalmayacak. Bordo-mavililer, eski Fenerbahçeli Emre Belözoğlunun Trabzonsporlu Zokoraya ırkçı söylemde bulunduğu gerekçesiyle ceza verilmesini talep edecekler. Burada da yine Tahkim Kurulunun Emreye ırkçılıktan değil, hakaretten ceza verdiği vurgulanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm hakları saklıdır © 2018 sesli sohbet Seviyeli Sesli Kameralı Chat Sitesi