Ünlü karakter oyuncusu Ayhan Ahıskal vefat etti

Ünlü karakter oyuncusu Ayhan Ahıskal vefat etti Ünlü karakter oyuncusu Ayhan Ahıskal, 83 yaşında Ankarada vefat etti

Uzun süredir Alzheimer hastalığı nedeni ile zor günler geçiren usta Oyuncu Ayhan Ahıskal hayatını kaybetti.

65 yıl süren sahne hayatı sonrası alzheimer hastalığına yakalanan usta oyuncu Ayhan Ahıskal’dan bayramda acı haber geldi.’ yazarak Instagram’da ünlü sanatçı Onur Akay duyurdu.

Akay, usta oyuncunun Defne Yalnızla birlikte çekildiği fotoğrafını paylaşarak, Ayhan Ahıskalı maalesef kaybettik! Cenazesi 26 Eylül Cumartesi günü Maltepe Camiinde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından, Karşıyaka Mezarlığında toprağa verilecek. Mekanı cennet olsun. dedi.

AYHAN AHISKAL KİMDİR?

Tiyatro aşkıyla 1949da başvurduğu Ankara Devlet Konservatuvarına, sesi küçük gerekçesiyle tiyatro yerine korno bölümüne alınan Ayhan Ahıskal, yıllarca Opera Orkestrasında kornocu olarak çalıştı. 1948de Arap Mestan rolüyle başladığı tiyatro oyunculuğunu ise, orkestradaki görevini aksatmadan yaptı.
Televizyonun ilk eğlence programını, Ali (Özoğuz) ile Ayhanı hazırlayıp oynadı. Sahne geçmişinde ise çok sayıda oyun ve TV dizisi yer alan Ahıskal, çeşitli operet ve operaların karakter oyuncusu olarak da sevilmiştir. Ahıskal, 63’üncü sanat yılını 2011 yılında sahnede kutlamıştı.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir