Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi 20. Bölüm Sesli Fragmanı 8 Şubat Özeti

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi 20. Bölüm Sesli Fragmanı izle 8 Şubat Özeti 2021 pazartesi trt1

Uyanış Büyük Selçuklu 19. Bölüm özeti: Hasan Sabbah, Rüstem, Behram ve nice fedaisinin ölümünden sorumlu tuttuğu Sencerden intikam almak için onu bir pusuya çekmişti. Senceri bu pusudan kurtarmak için son anda yetişen Melikşah, Sabbahın bir tertibi neticesinde zehirlenmiş ve bu zehrin tesiriyle yere yığılmıştı. Sencer, Melikşahın canına zeval gelmesin diye kendisini siper etmişti. Sencer, Melikşahı Faysal ve Sabbahtan koruyabilecek midir? Onları bu müşkül vaziyetten kim kurtaracaktır?
Öte yandan hamile kalarak Zübeyde ile olan yarışında bir koz elde etmeyi başaran Terken, daha da güçlenebilmek adına Tacülmülkü Nizamülmülk ve Zübeydeye karşı yeni ittifaklar bulması yönünde uyarmıştır. Bunun neticesinde Tacülmülk hangi tehlikeli düşmanla işbirliği yapmanın eşiğine gelecektir? Göze girebilmek için girişeceği hangi eylem kendisini zora sokacaktır?
Diğer taraftan sarayda görev yaptığı yıllarda Selçuklunun birçok gizli belgesini kaçırmayı başarmış olan Hasan Sabbah, bu gizli belgeleri Selçukluyu yıkmak için harekete geçmiş olan Haçlı kontlarına ve Selçuklu topraklarında dehşet saçan Markusa teslim edebilecek midir? Sencer, bu belgeleri ele geçirmeyi başarıp Sabbah ile Haçlı kontlarının ortaklaşa girişeceği yıkım faaliyetlerine engel olabilecek midir?
Maruz kaldığı zehrin tesiriyle ölümle pençeleşmekte olan Melikşahın yokluğunda Isfahanda ne gibi gelişmeler yaşanacaktır? Ahali ve ordu içinde başlayacak olan huzursuzluklar nasıl önlenecektir?

Uyanış Büyük Selçuklu 20. Bölüm Fragmanı

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir