Varank Türkiyenin Otomobili Girişim Grubu CEOsu Karakaşı kabul etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Elektrikli otomobil, ileri teknoloji ekosisteminin de önemli bir öncüsü olacaktır dedi.
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiyenin Otomobili Girişim Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Gürcan Karakaşı kabul etti.

İstanbul Dolmabahçede gerçekleşen kabul, yaklaşık bir saat sürdü.

Bakan Varank, görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, Türkiyenin Otomobili Girişim Grubu CEOsu sayın Mehmet Gürcan Karakaş ile verimli bir toplantı yaparak projenin yol haritasını değerlendirdik. Elektrikli otomobil, ileri teknoloji ekosisteminin de önemli bir öncüsü olacaktır. ifadelerini kullandı.

Bu alanda başarılı olunması gerektiğini vurgulayan Varank, şunları kaydetti:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanın vizyonu ile ortaya çıkan bu projenin takipçisiyiz. Ülkemizin gelecekte çok önemli fırsatları yakalayabilmesi için otomobil projesinin mutlaka başarılı olması gerekiyor. Bu sadece bir otomobil projesi değil, yeni bir teknolojik ekosistem oluşturma hamlesidir. Dünyanın nereye yöneldiğinin farkındayız. Artık akıllı şehirler ile entegre otomotiv teknolojileri, yapay zeka tabanlı otonom sürüş algoritmaları, akıllı şarj alt yapıları ve benzeri alanlarda girişimci firmalarımız için fırsatlar bulunmaktadır. Bu fırsat penceresini çok iyi değerlendireceğiz. Dünya ile rekabette insan kaynağımız da, cesaretimiz de fazlasıyla var.

Add your comment

Your email address will not be published.