WhatsApp

WhatsApp mesajlara emoji ile tepki verme özelliği geliştiriyor

WhatsApp mesajlara emoji ile tepki verme özelliği geliştiriyor Meta çatısı altındaki diğer uygulamalarda bulunan emojiler ile tepki verme özelliği sonunda WhatsAppa geliyor. Özelliğin yeni bir ekran görüntüsü ortaya çıktı.

Popüler sosyal medya uygulamalarında ilk kez Facebookta gördüğümüz ve sonrasında Instagram ve Twittera eklenen emoji ile tepki özelliği şimdi de WhatsAppa geliyor. Emoji ile tepki özelliğinin yeni ekran görüntüleri ortaya çıktı.

Facebook, Instagram ve Messengerda kullanılan emoji ile tepki özelliği basitleştirilerek WhatsAppa aktarılıyor. Kullanıcılar mesajlara hızlı bir şekilde kalp atabiliyor veya basılı tutarak farklı emojileri seçebiliyor. Hem bireysel mesajlarda hem de grup mesajlarında emoji ile tepki verilebiliyor. Bir mesaja kaç emoji atıldığını sohbet ekranında kolayca görebiliyoruz.

Bu özellik sohbeti hızlı bir hale getiriyor. Örneğin arkadaş grubunuzdaki mesajlara sık sık yanıt verebilecek vaktiniz yoksa emojilerle hızlı bir şekilde tepki vermeniz mümkün. Şimdilik 6 farklı emoji arasından seçim yapılabiliyor. Baş parmak yukarı, kalp, gülücük, şaşırma, üzülme ve elleri birleştirme emojileri bulunuyor. Instagram DMlerinde hazır emojilere ek olarak telefondaki tüm emojileri de kullanabiliyorduk. WhasAppta bunu yapamayacağız.

Bir mesaja kaç emoji atıldığını sohbet ekranında kolayca görebiliyoruz. Mesajın detay sayfasında ise kimin hangi emojiyle tepki verdiği görülüyor. Anonim yapıda olmayacak. Yeni ekran görüntüsünde bu yapıyı görebiliyoruz.

Emojilerle tepki özelliğinin geliştirme çalışmaları sürüyor. Özellik henüz kullanıma sunulmadı. Yayınlanan ekran görüntüleri iOS Beta sürümünün geliştirme çalışmalarından elde edilen ekran görüntüleridir. Özellik kullanıma sunulduğu zaman tüm platformlarda kullanılabilecek.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir