WhatsApp

WhatsApp ta artık son görülmeyi istediğiniz kişilere kapatabileceksiniz

WhatsApp ta artık son görülmeyi istediğiniz kişilere kapatabileceksiniz WhatsApp uzunca bir süredir beklenen özelliği test etmeye başladı. Artık son görülme zamanını, sadece görmesini istemediğiniz kişler için devre dışı bırakabileceksiniz.

WhatsApp, hem Android hem de iOS sürümlerinde kullanıma sunulacak gizlilik ayarları üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Gelen bilgilere göre popüler mesajlaşma platformu artık kullanıcılara daha esnek gizlilik seçenekleri sunacak.

WhatsApp kullanıcılarının bildiği üzere, bir kişinin “Son Görülme” durumu, bu kişinin en son ne zaman uygulamada etkin olduğunu size bildiren ve konuşma dizisinin en üstünde yer alan bir işlev. Şu anda, diğer kişilerin en son ne zaman çevrimiçi olduğunuzu görememesi için “Son Görülme” durumunuzu devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak mevcut seçenekler “Herkes”, “Kişilerim” ve “Hiç kimse” ile sınırlı ve hiç kimse bu seçeneklerin dışında tutulamıyor.

Profil resmi ve Hakkında bölümlerinde de olacak
Ancak, WhatsAppın beta sürümünde, WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan seçeneklere göre bu durum değişecek gibi görünüyor. WhatsApp, Gizlilik ayarlarına mesajlaşma ağında en son ne zaman aktif olduğunuzu görmemeleri için belirli kişileri seçmenize izin veren “Kişilerim Hariç…” seçeneğini ekleyecek.

Bu işlevi kullanarak belirli kişiler için son görülme durumunuzu devre dışı bırakırsanız, onlarınkini de göremeyeceğinizi belirtmekte fayda var. Yeni Kişilerim Hariç.. seçeneği, kullanıcının profil resminin gizlilik ayarlarında ve “Hakkında” bilgilerinde de olacak. Bu da WhatsAppın bir bütün olarak uygulamanın gizlilik seçeneklerine daha ayrıntılı ayarlar getirme niyetini gösteriyor.

Her zamanki gibi, yeni seçeneklerin ne zaman yayınlanacağı belli değil, ancak iOSta keşfedildikleri göz önüne alındığında, Android sürümünden önce iPhoneda görünmelerini bekleniyor.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir