WhatsApp

WhatsAppa Flaş Aramalar ve Mesaj Düzeyinde Raporlama özellikleri geliyor

WhatsAppa Flaş Aramalar ve Mesaj Düzeyinde Raporlama özellikleri geliyor Kullanıcı deneyimini geliştirmek için çalışmalarını sürdüren WhatsApp, güvenliğini arttıracak Flaş Aramalar ve Mesaj Düzeyinde Raporlama özelliklerini getiriyor.

Popüler mesajlaşma uyguması WhatsApp, kısa bir süre önce kullanıcı deneyimini arttıracak Kaybolan Mesajlar, Bir Kez Görüntülenen Mesajlar özelliklerini kullanıma sunmuştu. En son şeffaflık raporunda yalnızca Eylül ayında 2.2 milyondan fazla hesabın yasakladığını söyleyen şirket, uygulama güvenliği arttıracak mesaj düzeyinde raporlama ve flaş aramalar özelliklerini getiriyor.

Doğrulama yöntemi değişiyor
Mesaj Düzeyinde Raporlama özelliği, kullanıcıların belirli bir mesajı seçerek hesapları engellemelerini ve WhatsAppa bildirmelerini sağlayacak. Bununla beraber istenmeyen mesajlar veya suç teşkil eden iletiler hızlı bir şekilde engellenebilecek. Flaş Aramalar özelliği ise, uygumayı tekrar yükleyen kullanıcıların doğrulama yöntemini geliştirecek.

Bilindiği üzere WhatsApp, uygulamayı geri yükleyen kullanıcıların doğrulamalarını gerçekleştirmek için SMS gönderimi sağlıyordu. Bu yöntemler arasına çağrı tabanlı Flaş Aramalar özelliğini eklemeyi planlayan şirket, yeni doğrulama yönteminin uygulama içerisinde gerçekleşmesi sebebiyle daha güvenli bir seçenek olduğunu belirtiyor.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir