Genel HaberlerTeknoloji

Windows 8in gizli hedefi!

Windows 8, bilgisayar oyunlarına ağırılık verecek!
Windows 8 hakkında çok şey yazılıp çizildi ama şimdiye kadar kimse bu gizli hedeften bahsetmemişti.

Microsoft, Windows 8’le beraber pek çok yeniliğe imza atacak. Yazılım devi, yeni işletim sistemi ile ilgili çok farklı hedefler koymuş durumda ama bir hedef var ki; kimse şimdiye dek ondan bahsetmedi. MS, Windows 8 ile birlikte PC oyunlarına tekrar ağırlığını koymayı planlıyor.

MMO oyunlarının yükselişi, PC oyunlarının ne kadar önemli olduğunun altını çizmişti. Gerçek zamanlı strateji ve FPS oyunlarıyla beraber PC, hala dünyanın en popüler oyun platformlarından.

Microsoft’un son yıllarda PC oyunlarını ihmal etmesi ise bazı çevreler tarafından öfkeyle karşılanmıştı. TechRadar’a göre Windows 8, PC oyunlarında yeni bir dönem başlatacak. Oyunlar tüm işletim sisteminin anahtar bir bileşeni olacak. Microsoft, yeni bir çevrimiçi mağaza açmasının yanıda önümüzdeki aylarda PC oyunlarına da ağırlığını koyacak.

Microsoft, Steam’i geçebilecek mi?

Yeni Age of Empires ve Fable 3’ün duyuruluşu ve Flight Simulator’a yapılan güncelleme, bu tutumun ayak sesleri olarak değerlendirilebilir. Bununla beraber, PC oyunlarında Steam’ın söz sahibi olması Microsoft’un işinin pek de kolay olmayacağının göstergesi.

Muhteşem Half Life serilerinin ve Counter Strike gibi oyunların arkasındaki şirket Valve, Steam oyun mağazasını kurarak büyük bir satış ve oyuncu ağı oluşturmuştu. Microsoft ise sahip olduğu geniş piyasanın avantajı ve Xbox 360 ile, kazandığı ivmenin de etkisiyle PC oyuncularının kalbini yeniden kazanmaya çabalayacak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu