Yaşam tarzı nasıl değiştirilir?

Hareketsiz yaşam son yıllarda artarak büyüyen ve sağlığımızı tehdit eden en büyük problemlerden biri.

Diyet programlarının veya diyet haplarının tek başına kilolu hatta sağlıksız yaşamı önleyebileceği gibi yanlış bir inanca sahibiz. Uzmanların hepsi yaşam tarzımızı değiştirmekten bahsediyor ama bunu nasıl yapabileceğimizi bir çoğumuz bilmiyoruz.
Veriler 2030 yılında dünya nüfusunun % 60’a yakınının hareketsiz yaşam tarzı ile ilgili hastalıklarla karşı karşıya kalacağını gösteriyor. Hareketsiz yaşamın diyabet, yüksek tansiyon, felç, kalp hastalığı, kalp yetmezliği, böbrek hastalığı, kısa ömür gibi hastalıkların yanı sıra psikososyal stres, anksiyete, stres, ruh hali, azalmış benlik saygısı ve depresyon gibi ağır semptomlara yol açtığı bilinen bir gerçek. Bu durumunun önlenebileceğini belirten Sports International Ceo’su Orhan Koral: “Hareketsiz yaşamdan ve getireceği sorunlardan korunmak için yapılması gereken yaşam tarzını değiştirmek. Bir spor salonuna yazıldığınızda aldığınız dersler, oluşturduğunuz programlar, kurduğunuz ilişkiler yaşam tarzınızı değiştirmenizi birebir etkiliyor. “ dedi ve sporla yaşam tarzınının nasıl değiştirilebileceğini anlattı;

Yaşam tarzınızı değiştiren spor programları;

Yaşam tarzınızı değiştirmenizi hangi sporlar sağlıyor?

Bire-bir danışma (personal trainer): Vücut ağırlığınızı ve şeklini olması gereken noktaya taşırken hayattaki hedefleri ve planları geliştirmenize yardımcı olur.

Grup eğitimi: Kordinasyon sağlama, rasyonel düşünme, senkronizasyon- birlikte hareket edebilme olgusu- ile davranışa yönelik sağlıklı yaşam becerileri sağlar.

Grup desteği: Rol-modelleme, takım çalışması olgusu ile gerçek hayattan problem çözmeyi sağlar.
Eğitim seçimleri ve hedefli çalışma: Sosyal, çevresel, biyolojik, duygusal ve zihinsel düşünce ile başa çıkmaya yardımcı olur.
Güvenli bir ortamda, akademili antrenörler ile ağırlık, uzak doğu sporları ve kilo kaybı çalışması, toplam vücut fitness eğitimi: Kişisel konfor sağlarken sorunları stratejik bir şekilde ele almak için idealdir.
Doğru beslenme planlaması: Planlı yürütmeye odaklanma ve strateji motivasyonu sağlar.
Kişiselleştirilmiş programlama: İstek, güven ve vücuda dair özeleştiri eksikliği, düşük benlik saygısı ve sağlıksız yaşam seçimleri ile başa çıkmaya yardımcı olur.
Sürekli fitness eğitimi: Kendi kendine mutluluk eğitiminin sürdürülmesinde etkilidir.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir