Yeni Anayasa İçin 22 Maddelik Öneri

AKP, yeni anayasanın yasama bölümüyle ilgili 22 maddelik öneriyi TBMM Başkanlığına sundu.

TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonunun AK Partili üyeleri, Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya ve İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, yeni anayasanın yasama bölümünde yer alacak maddeleri üzerinde çalıştı.

Toplantı sonunda, AK Partinin, yasama bölümündeki maddelere ilişkin önerileri belirlendi.

AK Partili Şahin, bölümle ilgili 22 maddelik bir öneri hazırladıklarını ve bunu TBMM Başkanlığına sunduklarını belirterek, içeriğinin diğer partilerin önerilerini Meclis Başkanlığına sunmasının ardından açıklanacağını bildirdi.

Komisyon üyesi CHP Konya Milletvekili Atilla Kart ise bölüme ilişkin başlığın sadece yasama olmaması gerektiğini dile getirerek, partisinin önerilerinin yasama ve yürütme başlığında olacağını kaydetti. Kart, çalışmalarını sürdürdüklerini ve önerilerini, 7 Kasım Çarşamba gününe kadar TBMM Başkanlığına sunacaklarını ifade etti.

TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu Üyesi MHP Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk de önerileri üzerinde uzman ve teknik personelin çalıştığını vurgulayarak, Kongremiz dolayısıyla öneriye fazla vakit ayıramadık. Uzman ve teknik personelimizin hazırladığı metni değerlendireceğiz ve Çarşamba gününe yetiştireceğiz dedi.

TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu bünyesinde oluşturulan 1 ve 2 Nolu Yazım Komisyonları, 7 Kasım Çarşamba günü toplanacak.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir