Aboneyle operatör kavgası sona erecek

0
0

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), cep telefonu operatörleri ile aboneler arasında yer yer krize yol açan uzun süreli hizmet alım taahhütnamelerini şeffaflaştıracak önemli bir karar aldı.

Buna göre operatörler, taahhütnameleri anlaşılır biçimde hazırlayacak, internet sitesinde yayınlayarak, abonelerin erişimine sunacak. Operatörler, özellikle pahalı cihaz satışını öngören tarifelerde, aboneler ile uzun süreli (2 ve daha uzun yıl) taahhütlü sözleşme imzalıyor. Aboneler, bu taahhüt döneminde operatörün sunduğu farklı ve avantajlı paketlerden yararlanmak istiyor. Bu talep, sözleşme koşullarına aykırı olduğu için yerine getirilmiyor.

OKUMADAN İMZALANIYOR

Sektör temsilcileri, abonelerin büyük bölümünün imzaladıkları sözleşmede yer alan taahhütlerden habersiz olduğuna işaret etti. BTK yetkilileri de abonelerin sözleşmeleri okumadan imzaladıklarına dikkat çekti. BTK’nın kararına göre operatörler ya da işletmeciler, taahhütlü tarifelerdeki taahhütnameyi anlaşılır bir şekilde hazırlayarak, internet sitesinde görülecek biçimde yayınlayacak ve kampanyanın süresi doluncaya kadar internet sitesinden kaldırmayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz