Adet Sancılarına Karşı Doğal Çareler

0
0

Birçok kadın adet dönemi boyunca adet sancıları ile baş etmek zorunda kalır. Bazı kadınların adet sancıları hafif bir şekilde seyrederken bazı kadınlar bu dönemde şiddetli adet sancıları yaşayabilir

Adet sancılarının azaltılması için bazı doğal çarelere başvurulabilir. Bununla birlikte adet sancısı geçiren kadınlar sancıların nedenini öğrenmek için mutlaka bir doktora danışmalıdır. Adet sancıları yumurtalıklarda fibroid oluşumunun habercisi olabilir.

Adet sancıları herhangi bir rahatsızlığın habercisi değilse o zaman doğal çareler yardımı ile sancılarınızdan kurtulmayı deneyebilirsiniz. İlk olarak nem ve ısı tedavisini deneyin. Isı adet sancılarının azaltılmasında oldukça etkilidir. Karın bölgesine uygulayacağınız ısı torbaları ağrılarınızı büyük oranda hafifletecektir.

Zencefil çayı da adet sancılarına iyi gelen diğer bir doğal çaredir. Zencefil köklerini temizleyin ve 15 dakika kaynatın. Ardından çayın içerisine bal ve limon katarak tüketin. Adet dönemi boyunca günde iki bardak olmak üzere bu çayı tükettiğinizde ağrılarınızdaki hafiflemeyi fark edeceksiniz. Zencefil çayının yanı sıra sarı papatya çayı ve biberiye çayı da adet sancılarına iyi gelmektedir.

Kava kava bitkisi uzun yıllardır anksiyete ve tansiyona karşı etkili olarak kullanılmıştır. Araştırmacılar bu bitkinin içerisindeki iki farklı kimyasalın ağrı kesici özelliği olduğunu belirtmektedir. Kava bitkisinin ayrıca premenstrual sendroma karşı da etkili olduğu ileri sürülmektedir.

Görüldüğü gibi birçok doğal yöntem ile adet sancılarını dindirebilmek mümkündür. Doğal çareler ilaç tedavilerine göre hem daha sağlıklı hem de daha etkili olabilmektedir. İlaç tedavileri kısa süreli iyileşme sağlarken doğal çareler ile uzun süreli sonuçlar elde edehjbilirsiniz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz