Windows 11 e ücretsiz güncelleme süresini Microsoft sınırlayabilir

Microsoft, Windows 11 e ücretsiz güncelleme süresini sınırlayabilir. Microsoft, Windows 10dan, Windows 11e geçiş sürecinin ücretsiz olacağını açıklamıştı. Ancak şirket, ücretsiz güncelleme süresinin kısıtlanabileceğinin sinyallerini verdi.

Windows 11 duyurusunun ardından Microsoft, Windows 10 kullanıcılarının yeni ürüne ücretsiz olarak yükseltme yapabileceklerini duyurdu. Ancak bunun için sınırlı bir zamanları olacak.

Ücretsiz Windows 11 güncellemesi ne kadar sürecek?
“Uygun sistemler için ücretsiz yükseltme konusunda belirli bir bitiş tarihi yoktur. Ancak Microsoft, sonunda ücretsiz güncellemeleri sağlamayı durdurma hakkını saklı tutar. Bitiş tarihi, güncellemenin büyük ölçekte başlatılmasından bir yıl sonrasına kadar gelmeyecek.” — Microsoft

Windows 11e ücretsiz geçiş süresi kısıtlı olabilir

Şirket tarafından yapılan bu resmi açıklama sonrasında endişelenmenize gerek olmadığını söyleyelim. Kullanıcıların Windows 11e ücretsiz olarak yükseltmek için en az bir yılı olacak. Ancak güncelleme farklı bölge ve ülkelerde aşamalı olarak yayınlanacak. Yani, bulundukları bölgelere göre kullanıcılar Windows 11e daha erken veya daha geç geçiş yapabilecekler.

Başka bir deyişle, kullanıcılar 2022 yılı boyunca kesinlikle Windows 10dan Windows 11e ücretsiz geçiş yapabilecekler. Ancak bu olasılığın 2023te devam edip etmeyeceği hala bir soru işareti.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.