Yeni Mitsubishi Outlander PHEV tanıtıldı İşte tasarımı ve özellikleri

Yeni Mitsubishi Outlander PHEV tanıtıldı: İşte tasarımı ve özellikleri Tasarım konusunda standart versiyonun yolundan ayrılmayan yeni Mitsubishi Outlander PHEV, teknoloji, güç ve elektrikli sürüş menzili gibi konularda selefinden çok daha üstün. İşte detaylar:

Bu yılın başında tanıtılan yeni nesil Mitsubishi Outlanderın PHEV yani şarj edilebilir hibrit versiyonu da bugün ortaya çıktı. 2022 Mitsubishi Outlander PHEV, selefine göre daha fazla güç ve elektrik menziliyle geldi.

Yeni Outlander PHEV özellikleriyle neler sunuyor?
Yeni Outlander PHEVde artık 20 kWsa kapasiteye sahip batarya paketi bulunuyor. Bu da WLTPye göre 87 kilometreye kadar saf elektrikli sürüş menzili sağlıyor. Karşılaştıracak olursak, selefindeki 13.8 kWsalik batarya paketi 39 kilometreye kadar menzil sağlıyordu. Bunun yanı sıra, yakıt tankının genişletilmesi sonucunda yeni Outlander PHEVin karma menzili de artmış durumda.

Mitsubishi, yeni nesil Outlander PHEVin toplam güç ve tork değerleriyle ilgili tam bir açıklamada bulunmadı. Bunun yerine ön ve arka elektrik motorlarının güç çıkışının yüzde 40 civarında artırıldığı belirtildi. Ayrıca, çift elektrik motorundan faydalanan yeni Outlander PHEVin süper dört tekerlek kontrol (S-AWC) sistemi artık aktif yalpa kontrol (AYC) fonksiyonuyla kombine edilmiş.

Bu da yeni Outlander PHEVdeki sistemin sürüş gücünü yol ve sürüş koşullarına göre ön ve arka tekerleklere optimum şekilde dağıtmasını sağlarken, frenlerin kontrol edilerek sağ ve sol tekerlekler üzerinde tork dağıtımı yapılmasını da mümkün kılıyor. Bunun dışında araçta çeşitli hava koşulları ve zemin yüzeyleriyle başa çıkmak için yedi farklı sürüş modu mevcut.

Yeni Mitsubishi Outlander PHEVin tasarımı standart versiyonla aynı. Ön kapılar ve bagaj kapağı üzerindeki rozetler ile şarj girişi dışında bir fark bulunmuyor. İç mekanda da 12.3 inç dijital gösterge ekranı ve 9 inç multimedya ekranı görev yapıyor. Fark olarak şarj edilebilir hibrit sistem için ekstra grafikler eklenmiş. Bunun yanı sıra bagajda da elektronik cihazları şarj etmek için güç çıkışı bulunuyor.

Yeni Outlander PHEVin satışına 15 Aralıkta başlanacak. Fiyatının da ilerleyen süreçte paylaşılması bekleniyor.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.