Antikacı 6 metrekarelik konteynerde tarihi yaşatıyor

Yozgatta 6 metrekarelik konteynerde vatandaşları, tarihi ve nostaljik bir yolculuğa çıkaran antikacısı Kamil Şahin, 17 yıldır unutulmaya yüz tutmuş birçok malzemeyi satıyor.

İHA

Yozgatta 6 metrekarelik konteynerde vatandaşları, tarihi ve nostaljik bir yolculuğa çıkaran Yozgatın tek antikacısı Kamil Şahin, 17 yıldır unutulmaya yüz tutmuş birçok malzemeye ev sahipliği yapıyor.

DAKTİLODAN PLAĞA KADAR HERŞEYİ SATIYOR

Tarım aletlerinden mutfak eşyalarına, daktilodan fotoğraf makinesine, plaktan video kasetlere, saatten gaz lambasına kadar birçok tarihi eşyayı 6 metrekarelik bir konteynere sığdıran antika meraklısı Kamil Şahin, elindeki malzemeleri satarak geçimini sağlıyor.

HAFTANIN 2 -3 GÜNÜ SİFTAHSIZ GİDİYORUM

17 yıldır antika işi ile uğraştığını ve işini severek yaptığını belirten Şahin, Yozgatta tek antikacının kendisi olduğunu söyledi. Antikacılıktan başka bir işi olmadığını da belirten Kamil Şahin, “Günlük satışımız olmuyor. Haftanın 2-3 günü siftahsız gidiyorum. Bazen 1 liralık bazen 10 liralık iş yaptığım oluyor. Bazen de 50-60 liralık satış yapıyorum, belli olmuyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir