Ana Sayfa Sesli Sohbet Avrupa sohbet arkadaslık tanısma sitesi

Avrupa sohbet arkadaslık tanısma sitesi

0
0

Avrupa arkadaşlık ve tanışma sohbet sitemize hoşgeldiniz.
Biriyle ilk tanıştığımız sırada vücut dilimizin önemi çok büyüktür. Çünkü ilk izlenim diye bir şey var ve ilk izlenim sonucunda karşınızda ki kişide siz daima ilk izlenimde olduğunuz gibi hatırlanırsınız. Bu konuda ilk tanışma sırasında yüzün, gözlerin, duruşun, tokalaşmanın, hal ve hareketlerin nasıl olması gerektiği hakkında bilgiler sunuyoruz.
Bilim adamları tarafından yapılan bir araştırmaya göre iletişimi %55 oranla vücut dili sağlıyor.

Yüz
Biriyle ilk tanıştığınız sırada gülümseyerek onunla tanıştığınıza memnun olduğunuzu ifade etmelisiniz. Gülümsemeniz kesinlikle yapmacık olmalı aksine gayet samimi ve doğal olmalıdır.

Gözler
Gözler kalbin aynasıdır şeklinde bir söz var. İlk tanışma sırasında gözlerde çok önemlidir. Örnek vermek gerekirse karşınızda ki kişinin gözlerine uzun uzun bakmak ona üstünlüğünüzü kabul ettirmek veya korkutmaya çalışmak anlamını taşır. Gözlerini devamlı olarak sizden kaçıran, yere, sağa sola bakan gözler boyun eğme, zayıflık veya sinsilik anlamı taşır.

Tokalaşmak
Biriyle tanıştığınız sırada tokalaşırken gözlerin içine bakmak sizin nazik biri olduğunuz anlamına gelir. Kişinin elini sıkıca kavramak sizin özgüven sahibi olduğunuzu gösterir. Yapılan bir araştırmaya göre gevşek bir şekilde yapılan tokalaşma insanda özgüven ve karakter eksikliği anlamını taşıyor. Ellerin devamlı nemli olması ise kaygılı olduğu anlamına geliyor.

Kafa Hareketleri
Karşınızdaki kişi ile diyalog kurarken ona olan ilginizi göstermek için kafa ile onaylamak hareketi yaparsınız. Onu olan ilginizi göstermek için devamlı kafa sallamanıza gerek yok, kafanızı hafif bir şekilde eğerek ilginizi göstermeniz mümkün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz