Balıkesir sesli sohbet

Balıkesir sesli sohbet chat odalari hosgeldiniz arkadaslar sitemizin adindan bilindigi gibi sesli sohbet hizmetleri vermekteyiz binlerce kullacimizin Balıkesir, den sohbet sitemize katilmasiyla sitemiz daha neseli bir ortam saglanarak keyifli düzenli bir arkadaslik kurulmaktadir canli ve görüntülü olan sitemiz hizmetleri toplu sekilde her odasinda 100 lerce kullaniciyla birlikde anlik sohbet edilmektedir Balıkesir sohbet chat ortaminda ücretsiz yararlanmak istiyorsaniz tam yerindesiniz iyi sohbetler dileriz

Balıkesir hakkinda

Balıkesir ilinin merkez ilçesi ve ile ismini veren şehirdir. Balıkesir tarımsal ekonomi merkezi olup oldukça işlek yolların kavşağına bulunan bir ulaşım merkezidir
İlçenin kuzeyinde Manyas ilçesi, doğusunda Susurluk ve Kepsut ilçeleri, batısında İvrindi ve Balya ilçeleri, güneybatısında Savaştepe ilçesi, güneydoğusunda Bigadiç ve Sındırgı ilçeleri ile güneyinde Manisa’nın Kırkağaç ilçesi bulunmaktadır. Balıkesir merkez ilçesinin nüfusu 2010 yılı sayımına göre toplam 334.893, şehir merkezinin nüfusu ise 265.747′dir.
Tarihte genellikle Misya ve Karesi adlarıyla bilinen yörede Balıkesir kenti, 13. yüzyılda Karesi Beyliği zamanında kurulmuştur. Temel geçIM kaynağı ticaret, sanayi ile tarım ve hayvancılık olup bamya, börülce, kavun, kelle peyniri gibi zirai ürünleri ile bilinir. Yağcıbedir halısı, kolonyası, kaymaklısı ve höşmerimi diğer bilinen yöresel ürünleridir.
Yüzölçümü 1.454 km² olan merkez ilçede, 119 köy ve 5 belde doğrudan Balıkesir’e bağlı yerleşIM birimleridir. Bu birimlerin hepsi doğrudan vali tarafından yönetilir.

Merkez ilçe sınırları içerisinde kalan beş taşra belediyesi kasabası Kocaavşar, Konakpınar, Pamukçu, Şamlı ve Yeniköy’dür.

Ayrıca; Ertuğrul köyü ile Konakpınar, Şamlı ve Yeniköy beldeleri bucak merkezi konumundadır.

1960′lı yıllara kadar İvrindi, Savaştepe, Kepsut, Susurluk ve Bigadiç ilçe ve köyleri doğrudan Balıkesir’e bağlı nahiye konumunda idiler. Değişik zamanlarda müstakil ilçe olmuşlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir