1 Mayıs Kutlamaları Sona Erdi

1 Mayıs Kutlamaları Sona Erdi

İstanbul’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına ev sahipliği yapan Taksim Meydanı kutlamaların sona ermesiyle birlikte temizlenmeye başlandı.

İstanbul’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına ev sahipliği yapan Taksim Meydanı kutlamaların sona ermesiyle birlikte temizlenmeye başladı. Taksim-Kabataş füniküler hattı ve Taksim Metrosu seferleri de saat 16.00’dan itibaren normale döndü.
Taksim Meydanı’ndaki kutlamalar, Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu’nun
konuşmasını engelleyen protesto gösterilerinin ardından, KESK ve DİSK genel başkanları ve direnişteki işçi temsilcilerinin konuşmalarının ardından sona erdi.

Kutlamaların bittiğine ilişkin yapılan duyurunun ardından, alandaki kalabalık dağılmaya başladı.

Alan boşalırken, kalabalıktan geriye su şişeleri, bırakılan döviz ve pankartlar kaldı.

Pankartlar sendika görevlileri tarafından toplanırken, miting boyunca satış yaptıkları için tezgahları boşalan köfteci, simitçi ve sucular da dağılmaya başladı.
Bu arada, alan boşalırken, bir Akbil gişesinin üzerine çıkarak, çeşitli hareketler yapan ve uçucu madde bağımlısı olduğu öne sürülen bir kişi, bazı kişiler tarafından darbedilerek aşağı indirildi.

Temizlik başladı

Sabahın erken saatlerinden itibaren Taksim Meydanı’nda kutlamalar için toplananların alandan ayrılmasının ardından Beyoğlu Belediyesi temizlik işçileri,atıkları toplamaya ve yolları araçlarla temizlemeye başladı.

Kutlamalar dolayısıyla sabah saatlerinden itibaren yapılamayan Taksim-Kabataş füniküler hattı ve Taksim Metrosu seferleri, saat 16.00’dan itibaren normale döndü.

Taksim Meydanı çevresi araç trafiğine açıldı.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir