Alman doktor Türk hastayı kovdu

Alman doktor Türk hastayı kovdu

Faşist ruhlu doktor, adı Cihad olan Türk hastayı muayene etmedi. Gerekçesi ise hastanın inancı ve milliyeti

Almanya’nın Stuttgart yakınlarındaki Donaueschingen kentindeki bir diş doktorunun, adı Cihad olan bir Türk hastayı muayene etmediği bildirildi.

Schwarzwalder Boten gazetesinde yer alan haberde, 16 yaşındaki Cihad adlı Türk hastanın iki yıldır gittiği diş doktorunun kapalı olması nedeniyle diğer diş doktoruna gittiği belirtilerek, hekimin genci isminden dolayı muayene etmemesinin tartışmaları da beraberinde getirdiği kaydedildi.

Haberde, Türk ailenin doktor hakkında dava açacağı ifade edildi.

Baden Württemberg eyaleti Tabipler Birliğinin de doktorun bu davranışını alışagelmişin dışında bir durum olarak nitelendirdiği, Diş Doktorları Birliğinin de konunun meslek ve sözleşme hukukuna uyup uymadığı konusunda inceleme yaptığı belirtildi.

Baden Württemberg Sigorta Teşkilatı Doktorlar Derneği Başkanı Ute Maier de yaptığı açıklamada, isim ya da dini inancın tedavi için engel teşkil etmeyeceğini söyledi.

Berlin Antisemitizm Araştırma Kurumu araştırmacılarından Forscher Wolfgang Benz de bu hareketin kendisini ürküttüğünü ve bunun Almanya’da yaşayan Müslümanlara karşı yapılan kışkırtmaların meyvesini verdiğinin ispatı olduğunu söyledi.

Gazete ayrıca, diş doktorunun ilgili kurumlardan uyarı ya da para cezası alabileceğini kaydetti…

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir