Bahçeliden İsrail Tepkisi

Bahçeliden İsrail Tepkisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçisi Oğuz Çelikkol’a yapılan küçük düşürücü davranışa sert tepki gösterdi..

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçisi Oğuz Çelikkol’a yapılan küçük düşürücü davranışların doğrudan doğruya Türk milletine ve Türk devletine yönelik olduğunu” ifade ederek, AK Parti hükümetinden, bu davranışa milletin vicdanını rahatlatacak biçimde karşılık vermesini beklediklerini bildirdi.

Yazılı açıklama yapan Bahçeli, İsrail’in bir televizyon dizisine gösterdiği tepkinin sınırları aştığını ve konuyu Türk milletine hakarete vardırma noktasına getirdiğini ifade etti.

Bahçeli, “Yedi yıldır iktidarda bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetlerinin tek taraflı taviz ve teslimiyete dayalı ve sanal kahramanlıklarla sürdürmeye çalıştığı uluslararası ilişkiler her geçen gün yeni bir skandala sahne olmaktadır” dedi.

“İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısının diplomatik nezaket kurallarını hiçe sayarak, Türk büyükelçisine yönelik hayasız tavır ve davranışının herkesi derinden sarstığını” belirtti.

Bahçeli, “Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil etme yetkisini taşıyan bir büyükelçinin, tariz ve tezyifle hafife alınması, telafisi olmayan bir düşüklük olmuştur. Bu küçük düşürücü davranışların doğrudan doğruya Türk milletine ve Türk devletine yönelik olduğu kuşkusuzdur.

Milliyetçi Hareket Partisi, İsrail’in haddi ve terbiye sınırlarını aşan bu son eylemini şiddetle kınamaktadır. İsrail’in, büyükelçimiz şahsında Türk milletine yönelik gösterdiği seviyesiz davranışından dolayı bir an önce özür dilemesi öncelikli beklentimiz haline gelmiştir.

Konuyla ilgili, İsrail Büyükelçisine verilmiş olan tepkinin olumlu olduğu, ancak yeterli olmadığı da açıktır. Şimdi Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı bir haysiyet ve milletimizin onurunu savunmak adına ciddi bir imtihanla karşı karşıyadır.

Milliyetçi Hareket Partisi, AKP hükümetinden uluslararası ilişkilerdeki mütekabiliyet ilkesi gereğince; Türk büyükelçisinin maruz kaldığı alçakça muamelenin; milletimizin vicdanını rahatlatacak biçimde karşılığını vermesini acilen beklemektedir” ifadesini kullandı…

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir