Dayakçı üniversiteli kızlar o geceyi anlattı

Dayakçı üniversiteli kızlar o geceyi anlattı

Hasibe H., okuldan tanıdığı Kübra T.nin Twitterdan attığı kıskançlık mesajı üzerine tartışmanın başladığını söyledi.

rabzonda sosyal medya üzerinden tartıştıktan sonra evlerine gelen 3 kızdan 2sini döven üniversiteli Hasibe H., Mihriban Y. ve Nurçin Ç., o gece yaşananları anlattı.KTÜ Mimarlık Bölümü öğrencisi Hasibe H. (25), okuldan tanıdığı Kübra T.nin Twitterdan attığı kıskançlık mesajı üzerine tartışmanın başladığını söyledi.

HAKARET VE KÜFÜR ETTİLER

Paylaşımı gösterdiği ev arkadaşı Mihriban Y. ile Kübra T. arasında Twitter üzerinden atışma yaşandığını belirten Hasibe H., Kübra, bana ve Mihribana yönelik ağır küfür ve hakaretlerde bulunup ev adresimizi istedi. Evin adresini aldılar, 3 kız eve geldiler. 2si bize saldırdı. Onları etkisiz hale getirince, olmaması gerekenleri yaptık. Eve girip bizi tehdit ettiler, dövdüler. Bize saldırdıkları için özür dilemelerini istedik. Daha önce de tweetlerde aramızda video muhabbeti olduğundan bu anı da videoya çekeceğimizi söyledik ve çektik.

KTÜ Metalurji Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi Mihriban Y. (19) ise Bana karşı sosyal medya üzerinden onurumu kırıcı hakaret etmeleri, küfürlerde bulunmaları, eve gelerek bizi dövmeye başlamaları ve bana Yetim ve Basit demeleri çok ağırıma gitti. Özürlerini videoya çekip Twitterdan yayınlayacaktık. Böyle bir olay olmasını istemezdim ancak karşı tarafın ağır tahrikleri neticesinde olay buralara kadar geldi. Olayın videosunu kızgınlıkla sosyal medyadan paylaştım, 2 dakika sonra da pişman olup kaldırdım ifadesini kullandı. 3 kız da evlerine gelip kendilerine saldırmaya çalıştıkları iddiasıyla Kübra T. ve Esra K.dan şikâyetçi olduklarını söyledi.

Evlerine gelen 2 genç kızı dövüp videosunu paylaşan 3 üniversiteli, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir