Halk Sağlığına Büyük Tehdit!

Halk Sağlığına Büyük Tehdit!

Gıda İşletmelerinde Mühendis Varlığı Sona Eriyor!

Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Yasası uyarınca, 13 Aralık 2010 tarihi itibariyle, küçük ölçekli gıda işletmelerindeki mühendis varlığı sona erecektir.

Teknik ve hijyenik konuları işletmecinin keyfine bırakan bu uygulama, halk ve tüketici sağlığı açısından büyük riskler yaratacak, çocuklarımız sağlıksız besinlere mahkum olacak ve artan gıda terörünün önüne asla geçilemeyecektir.

Gıda işletmelerinde çalışan binlerce mühendisin işini kaybetmesi nedeniyle, aileleriyle birlikte onbinlerce kişi ekonomik sıkıntı içine düşecektir.

Küçük işletmelerdeki uygun olmayan gıda üretim süreçlerinin, ülkemizde yarattığı sorunlara kamuoyunun dikkatini çekmek ve sorunun çözümüne yönelik önerilerimizi kamuoyuyla paylaşmak üzere;

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası ve Ziraat Mühendisleri Odası Genel Merkezi, Şube ve Temsilcilikleri tarafından, 13 Aralık 2010 Pazartesi günü tüm Türkiye genelinde eşzamanlı olarak basın toplantıları düzenlenecektir.

Bu kapsamda Ankara’da yapılacak basın toplantısına, tüm yazılı ve görsel basın üyeleri davetlidir.

TARİH : 13 Aralık 2010, Pazartesi
SAAT : 11.00
YER : Ziraat Mühendisleri Odası, M. YÜCELER Toplantı Salonu
Karanfil Sok. 28/19, Kızılay / ANKARA (0312 444 1 966)

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir