İl Jandarma komutanı tutuklandı

İl Jandarma komutanı tutuklandı

Eskişehir Jandarma İl Alay Komutanı Kıdemli Albay Recep Gencoğlu, savcının itiraz etmesi üzerine tutuklandı

Ergenekon soruşturması ve Erzincan’daki bazı operasyonları yönettiği gerekçesiyle gözaltına alınan, Erzurum’da çıkarıldığı mahkemenin ardından serbest bırakılan Eskişehir Jandarma İl Alay Komutanı Kıdemli Albay Recep Gençoğlu hakkında tutuklama kararı çıkarıldı.

Alınan bilgiye göre, geçtiğimiz hafta çarşamba günü gözaltına alınan Gençoğlu’nun çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakılması üzerine soruşturmayı yürüten Erzurum Özel Savcısı Osman Şanal itiraz etti. Bu itirazın üzerine Albay Gençoğu hakkında tutuklama kararı çıkarıldı.

Olayı doğrulayan Gençoğlu’nun avukatı Erol Halka, yaptığı açıklamada, “Ben konuyu müvekkilimle biraz önce görüştüm. Konu doğrudur. Müvekkilim hakkında böyle bir tutuklama kararı olmuş ve çıkmıştır. Şu anda müvekkilim izindedir. En kısa sürede adliyeye gelerek gerekli işlemlerini yaptıracaktır.” dedi. (CİHAN)

ADLİYEYE AVUKATI İLE BİRLİKTE GELDİ

Eskişehir Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Recep Gençoğlu, tutuklandı. Alınan bilgiye göre, Kıdemli Albay Gençoğlu, avukatı Erol Halka ile birlikte geldiği Eskişehir Adliyesi’nde çıkartıldığı mahkemece tutuklandı. Kıdemli Albay Gençoğlu’nun, bugün Eskişehir Askeri Cezaevinde kalacağı, yarın Erzurum’a götürüleceği öğrenildi…

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir