Norveçte Türk Ailesine Vahşet!

Norveçte Türk Ailesine Vahşet!

Norveç’in başkenti Oslo’da kalp krizi geçiren annelerine ambulans isteyen Türk çift ambulans beklerken polisi kapılarında buldu..

Türk aile sadece ambulans istiyordu. Canan Uçarlı’nın annesi fenalaşmıştı. Eşi Ferdai Uçarlı ile ambülans istemişti ancak onların bu isteklerine Norveç polisi böyle cevap verdi.

Anne Döndü Tulum, pazar günü kalp krizi geçirdi. Damadı ambülansı arayarak yardım istedi. Ancak ambülans bir türlü gelmiyordu. Kızı Canan Uçarlı ve damadı Ferdai Uçarlı defalarca ambülansı aramalarını sürdürdü. Tek amaçları aniden fenalşan annelerini hemen tedavi edecek bir yer bulmaktı. Ancak evlerine ambülans yerine 7 kişilik bir polis ekibi geldi.

Polise ambülansı soran Damat Fedai Uçarlı ile polis arasında tartışma çıktı. Polis, Fedai Uçarlı’yı soğuk kış gününde yere yatırdı.Canan uçarlı da polisin sert muamelesiyle karşılaştı.Hasta annelerine ambülans bekleyen Türk çift polisten gördükleri muameleye inanamadı.

Polisin uyguladığı şiddet bir yana Uçarlı çiftinin annesi ambulansın geç gelmesi sonucu hayatını kaybetti.Türkiye’nin Oslo Büyükelçiliği, olayla ilgili harekete geçti ve soruşturma başlatılması için konuyu Norveç makamlarına iletti…

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir