Pasaportsuz seyahat uygulaması geliyor!

Pasaportsuz seyahat uygulaması geliyor!

Pasaportsuz seyahat uygulamasını bekleyen Kemerli turizmciler, Rus ve Ukraynalı turistler için hazırlıklara başladı.

AA

Pasaportsuz seyahat uygulamasını bekleyen Kemerli turizmciler, Rus ve Ukraynalı turistler için hazırlıklara başladı. Bu sayede turizmciler, ekonominin canlanacağından ümitli olduklarını dile getirdi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ukraynalı mevkidaşı Pavlo Klimkin arasında imzalanan pasaportsuz seyahatin önünü açacak uygulamanın turizmi canlandırması bekleniyor. Resmi kayıtlara göre 372 turistik tesiste 46 bin 796 oda ve 102 bin 237 yatak kapasitesine sahip Kemerde turizmciler, Rusya ve Ukraynadan gelecek olan turistleri bekliyor.

Geçen yıl yaklaşık 500-550 bin Ukraynalı turistin Antalyaya geldiğini kaydeden Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkan Yardımcısı Kaan Kaşif Kavaloğlu, gelen Ukraynalı turistlerin turizm için önemli bir kazanç ve moral olduğunu ifade etti. Kavaloğlu, Geçen sene Rusya ile yaşanan krizden sonra, Rusların tatillerinde Türkiyeyi tercih etmemesi turizmciler için Ukrayna pazarını daha önemli hale getirdi dedi.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir