Sağlıklı ve kaliteli seksin sırrı!

Sağlıklı ve kaliteli seksin sırrı!

Vajina estetiği, kimi zaman zorunlu olarak kimi zaman da psikolojik rahatlama açısından sıkça başvurulan bir operasyon

Menopoz dönemine giren kadınların bir kısmı bu süreci yaşlanmanın başlaması olarak görüyor. Ruhsal olarak da kadınları olumsuz etkileyen menopoz, cinsel yaşamın sonu olarak algılanabiliyor. Östrojen hormonunun azalmasıyla vajenin doğal kaygan ortamı yok oluyor ve bu durum sıkıntılı cinsel ilişkiye yol açabiliyor.

Mediest Cerrahi ve Medikal Estetik Center Plastik, Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Atilla Alp menopoza giren kadınlar arasında vajina estetiğine başvurma oranının arttığını belirtiyor, “Operasyonla vajen duvarının altına yapılan yağ enjeksi- yonuyla hem daralma hem de kayganlık sağlanarak cinsel yaşam normale çevriliyor” diyor.

Alp, vajina estetiği geçiren bir kişinin doğum yapmasında ya da cinsel ilişkiye girmesinde herhangi bir sakınca olmadığını vurguluyor. Ancak, vajina estetiği geçirmiş olanların doğum yaptıktan sonra vajina kanallarında genişleme olacağına da dikkat çekiyor. Atilla Alp “Hasta ameliyat olmadan önce doğum yapmayı düşünüyorsa ameliyatı doğumdan sonra öneriyoruz” diyor.

Temel olarak operasyonlar iki grupta toplanıyor. İlki; geçirilmiş doğum travmaları, yırtıkları, dikişleri sonucu doku bütünlüğünün bozulması ve vajenin özellikle cinsel ilişkiyi olumsuz etkilemesi nedeniyle yapılıyor. İkincisine; vajina ve vulva kanserlerinde, kanserli dokuları temizleme işleminde vulva ile vajen dokusunun da alınmasıyla o bölgeye yeniden cinsel işlev kazandırmak amacıyla başvuruluyor.

DiYABETLi ÖĞRENCiLERE MÜJDE
Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği, diyabetli çocukların yaşam koşullarını iyileştirmeye yönelik, ‘Okulda Diyabet Programı’nı hayata geçirdi. Diyabet hastası çocuklar için özel uygulamaların başlatıldığı bu programla öğretmenler diyabetli çocukların okulda bakımı konusunda eğitilecek. Sanofi-Aventis’in de desteklediği proje kapsamında 650 bin öğretmen ve 16 milyon öğrenciye ulaşılacak. Geçtiğimiz günlerde The Marmara Taksim’de gerçekleştirilen tanıtım toplantısında, İstanbul’da görev yapan 250 rehber öğretmene Tip 1 diyabet konusunda eğitim verildi.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir