Seçmeni Ersini İstifaya Çağırdı

Seçmeni Ersini İstifaya Çağırdı

Ergenekon soruşturmasının gizli tanığı ‘Munzur’la görüştüğü ortaya çıkan CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin’e seçmenleri tepki gösterdi.

Ergenekon’un Erzincan ayağındaki soruşturmanın gizli tanığı ‘Munzur’la görüştüğü ortaya çıkan CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin’e seçmenleri tepki gösterdi.

CHP İl Başkanlığı önünde toplanan İzmirli vatandaşlar Ersin’i, darbecilerle iş tutmaktan vazgeçmeye davet etti. ‘İzmir, darbeci vekil istemiyor’ pankartlarının taşındığı protesto eyleminde, Darbelere Karşı 70 Milyon Adım İzmir Koalisyonu adına yapılan basın açıklamasında şöyle denildi: “Militarist siyasetçilerden rahatsızız. Ersin, bir anlık gafletle pijamanın teşhirci karakterini unutmuş. Oysaki pijamalar darbeleri sevmez.”
Darbeye Karşı 70 Milyon Adım İzmir Koalisyonu, CHP İzmir İl Başkanlığı önünde Ahmet Ersin’in gizli tanık ‘Munzur’la görüşmesini protesto etti. ‘İzmir, darbeci vekil istemiyor’ pankartlarının taşındığı protesto eyleminde, Darbeye Karşı 70 Milyon Adım İzmir Koalisyonu adına basın açıklamasını avukat Süphan Erkan okudu.

CHP Milletvekili Ahmet Ersin’in gizli tanık ‘Munzur’ ile görüşmesini eleştiren Erkan, “Güzel İzmir’in kara bahtına düşen gönüllü Ermeni avcısı Canan Arıtman’dan sonra Ergenekon şüphelileri için seferberliğe soyunan Ahmet Ersin de son günlerin flaş ismi oluverdi. Ersin’in İzmir halkını ve Türkiye toplumunu temsil etmediğini düşünüyoruz. Ersin’in CHP’yi de temsil etmediğini düşünmek ve ummak istiyoruz.” diyerek, CHP’nin gereğini yapmasını istedi.

Darbeci vekil ve siyasetçileri kınadıklarını anlatan Erkan, CHP milletvekilini darbecilerle iş tutmaktan vazgeçmeye çağırdı. Ersin’in görüşmeye Munzur’a ‘ayar’ verilmek üzere içinde 80 bin TL olan siyah çanta ile gittiğinin iddia edildiğini hatırlatan Erkan, şunları söyledi: “Özrü kabahatinden büyük olan Ahmet Ersin’in kamuoyuna verdiği imaj, darbecilerle iş tutan siyasetçi imajıdır. Bu durum belki imajdan öte gerçeğe tekabül etmektedir. Biz bu imajdan ve darbe sevdalısı, militarist siyasetçilerden rahatsızız. Pijamanın sivil ve sempatik çağrışımları yanında Ersin’in beyanatı ile kazandığı işlevin önemli olduğunu düşünüyoruz. Anlaşılan o ki Ersin, bir anlık gafletle pijamanın teşhirci karakterini unutmuş. Oysaki pijamalar darbeleri sevmez.”

Erkan, 12 Eylül askerî darbesinin ardından 1982 Anayasası’yla tahkim edilen askerî vesayet rejiminin tüm demokratikleşme çabalarına ve gündemlerine karşın hâlâ dimdik ayakta olduğunu söyledi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Türkiye toplumuna vesayet etme kararlılığını muhafaza ettiğini belirten Erkan, Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un tüm yargısal süreçlere, bilirkişi raporlarına rağmen ‘kâğıt parçası’ ve ‘boru’ ısrarını sürdürdüğünü ifade etti.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir