Türk Korumalara Saldırı: 7 Ölü

Türk Korumalara Saldırı: 7 Ölü

Cezayir’de bir Türk şirketi için çalışan güvenlik görevlilerine düzenlenen saldırıda en az 7 kişinin öldüğü bildirildi.

Cezayir’de bir Türk şirketi için çalışan güvenlik görevlilerine yönelik düzenlenen saldırıda en az 7 kişinin öldüğü bildirildi.

Cezayir basınında yer alan habere göre saldırı dün akşam dağlık Kabylie bölgesinde meydana geldi. Araçla hareket halinde olan korumalara silahlı kişilerce ateş açıldığı ve yedi kişinin öldüğü kaydedildi. Ölen korumaların hepsinin Cezayir asıllı olduğu kaydedildi.

El Vatan gazetesi, aynı bölgede bir saat sonra başka bir mevkide bir bombanın patlaması sonucu da bir askerin hayatını kaybettiğini yazdı.

Ölen korumaların ise Türk Sonelgaz şirketi için görev yapan SAPAS adlı güvenlik şirketinden olduklarını aktarıldı. Korumaların, Cezayir’in 250 kilometre doğusundaki Bejeia’da yüksek voltaj hattı döşemekte olan Türk şirketinin çalışanlarını korumakal görevli olduğu belirtildi.

Saldırıyı henüz üslenen olmadı.

Olay, Cezayir’deki isyancıların 22 Ekim’de Kanadalı SNC Lavalin şirketine yönelik düzenledikleri ve 7 korumanın öldürüldüğü saldırıdan sonra meydana gelen en kanlı saldırı oldu.

1990’lardan sonra devlet ile isyancılar arasındaki çatışmalar zirve yapmıştı. Ancak o zamandan bu yana saldırıların oranında da ciddi bir düşüş olmuştu..

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir