Ana Sayfa Sesli Sohbet Edirne sesli sohbet

Edirne sesli sohbet

1
0

Edirne sesli sohbet Edirne sesli chat Edirne sohbet chat odalari

edirneden sitemize katilimin oldugu yüksek potansiyelini düsünerek bu makalemizi yazmaktayiz sesli sohbet uygun bir sekilde hazirlanmis “sesli sohbet” odalarimiz edirnedeki ziyaretcilerimize güzel bir ortam kurulmustur edirne diyince aklimiza gelen zaten ilk kapi kule siniridir bunu nedeni ise gurbetcilerimiz türkiye izin gelirken bir an önce edirne kapi kuleye yetisme hasretleri vatan sila hasretimizi edirneden baslayarak bütün türkiye illerine dogru yol almaktir burada bende gurbete yasiyan biri olarak bunlari canli sekilde yasadim edirne yaklastigimda bir heycan bir sevgi duygusuna kapilma duygusu wardi ayni sekilde sesli sohbet sitemizde avrupa ve türkiyedeki katilimcilarimizi bir araya getirmekle güzel seyler yaptihimizi düsünüyoruz

Türkiye’yi Avrupa’ya bağlayan karayolu üzerindeki serhat şehridir. Edirne, Tunca, Arda ve Meriç ırmaklarının buluştuğu düzlükte kurulmuştur. Karasal iklim hakimdir.

Edirne ili, Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara Bölgesi’nin Trakya yakasında, doğuda Kırklareli ve Tekirdağ, güneyde Çanakkale ve Ege Denizi, batıda Evros (Yunanistan) ve kuzeyde Haskovo (Bulgaristan) ile çevrili ildir.

Edirne ilinin geneli düzlük olup il sınırları içerisindeki herhangi bir yükselti 500 m’yi aşmadığı için ilde dağ bulunmamaktadır. Korudağ Edirne’de bilinmesine rağmen bu yanlış bir bilgidir. %25′i ormanlık olan ve topraklarının %57′sinde tarım yapılan ilin en önemli akarsuyu, Karaağaç hariç olmak üzere Türk-Yunan sınırını çizen Meriç’tir.

İlin iklimi güneyden kuzeye doğru çıkıldıkça sertleşir; Ege Denizi’ne kıyısı olan güney kesiminde daha çok ılıman Akdeniz iklimi yaşanırken, il merkezinin de bulunduğu kuzey kesiminde sert kışlarıyla kendini gösteren karasal iklim hakimdir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz