Eximbank tan ihracatçıya 5 yıl vadeli kredi imkanı

Türk Eximbank, ihracatçılara işletme sermayesi finansmanı için altı aylık dönemlerde euro cinsinden ve 10 taksit halinde geri ödenmek üzere toplam 5 yıl vadeli bir seçenek sunuyor.

AA

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre Türk Eximbank, uluslararası piyasalarda son dönemde gerçekleştirdiği ve gelecek aylar içinde yapacağı ilave borçlanmalar kapsamında ihracatçılara işletme sermayesi kredilerinde yine bir pencere açarak daha uzun vade imkanı getiriyor.

Bu imkan sayesinde altı aylık dönemlerde euro cinsinden ve 10 taksit halinde geri ödenmek üzere toplam 5 yıl vadeli bir seçenek (Euribor yüzde 3,25 faiz oranı üzerinden) ihracatçı şirketlerin hizmetine sunuluyor.

Dilimler halinde devreye girecek yeni imkan, 28 Mayısta kullandırılmaya başlanacak ve ilk etapta 500 milyon dolar karşılığı euro cinsinden kredi sunulmuş olacak.

Öte yandan Türk Eximbankın ihracatçılara desteğini artırarak sürdürme hedefi için uluslararası para ve sermaye piyasalarından kaynak tedariki çalışmaları kapsamında “Sukuk Tahvil İhracı” ve Dünya Bankası kuruluşu olan MIGA garantörlüğünde yeni bir fon sağlanması çalışmaları da hızlandırıldı.

Updated: 25 Mayıs 2018 — 13:38

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm hakları saklıdır © 2018 sesli sohbet Seviyeli Sesli Kameralı Chat Sitesi