Ana Sayfa Sesli Sohbet İlerleyen Teknoloji Ve Sesli Sohbet Odaları

İlerleyen Teknoloji Ve Sesli Sohbet Odaları

0
0

Teknolojinin ilerlemesi sayesinde insanların birbirleriyle iletişim içinde olmaları oldukça kolay bir hal alır oldu. Geçmiş yıllarda yaşayanların iletişimi nasıl kurduklarını göz önünde bulundurduğumuzda, rivayete göre ya haberci güvercinlerin ayaklarına not bağlanırdı ya da bir şişe içine not yazılır denize atılırdı. Bunlar geçmişten günümüze iletişimin nasıl kurulduğuna dair rivayetlerden bir örnektir. İlk çağlarda dumanla sağlanan iletişimden dahi bahsetmek günümüzde yapılan esprilere malzeme olmuştur.

Geçmiş çağlarda yapılan iletişim metotlarının günümüzde yapılan şakalara konu olması oldukça normaldir. Bizler ilerleyen teknolojinin sağladığı iletişim olanaklarından yararlanmanın verdiği kolaylığı yaşarken, iletişimin ilk kurulduğu dönemlerle pek ilgilenmiyoruz. Her geçen gün iletişim adına yapılan yenilikçi çalışmaların en büyük örneği internettir. Günümüzde oldukça yaygın kullanımı olan internetin bu kadar çok tercih edilmesinin başında bir tık kadar uzakta olan arkadaşlıklar vardır. İnternet üzerinden yapılan sesli sohbetler insanların hiçbir sınırlama ve baskı olmadan doyasıya muhabbet etmelerini sağlıyor.Dünyanın her yerinden insana istediğiniz vakit ulaşmanın düşüncesi size chat yapma ihtiyacı hissettiriyor. Yeni arkadaşlıklar kurmak isteyen insanlar ‘‘sesli chat’’ yaparken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorlar. ‘‘Sesli Sohbet’’ yaparken ilk zamanlar yaş gruplarına göre ayrılan kategorilerin sunduğu kolaylıktan yararlanırken son zamanlarda; ilgi alanları, sevilen müzik türleri, yaş grupları, ülkeler, şehirler hatta semtlere göre kategorilerin sunduğu kolaylıktan yararlanılmaya başladı.

Sesli Sohbet odalarının böyle kategorilere ayrılmasının nedeni, insanların zaman kaybetmeden kendilerine uygun kişiler ile konuşmalarını sağlamaktır. Daha çok yaş gruplarına göre ayrılmış kategorilerden yararlanan üyeler kendi yaş seviyesindeki insanlarla aynı konulardan konuşmaktan memnun oluyorlar. Yaş farkı fazla olan insanların hayata bakışları, tarzları, hobileri ve istekleri oldukça farklı olduğu için kişiler iletişim kurarken zorlanıyor ve yapılan sohbetten hiç tat alamıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz