Muhteşem Yüzyıl Kösem başlamadan gün değiştirdi

Muhteşem Yüzyıl Kösem başlamadan gün değiştirdi Fox’tan Muhteşem Yüzyıl Kösem kararı Fox TV’de 2. sezonuyla yayınlanacak olan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi başlamadan gün değiştirdi.

Başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Farah Zeynep Abbdullah, Caner Cindoruk, Metin Akdülger ve Şemsi İnkaya gibi isimlerin yer aldığı Muhteşem Yüzyıl Kösem‘in (Bağdat Fatihi) 2.sezonuyla 14 Kasım Pazartesi başlayacağı açıklanmıştı. Ancak Muhteşem Yüzyıl Kösem henüz başlamadan yayın gününde değişiklik oldu. Yeni konusu ve oyuncu kadrosuyla ekranlara dönmeye hazırlanan dizi, ilk bölümüyle 18 Kasım Cuma akşamı Fox ekranlarında olacak. Pazartesi akşamları İçerde ve Kırgın Çiçekler gibi çok izlenen iki yapımın olması nedeniyle Muhteşem Yüzyıl Kösem, Cuma akşamına alındı.


Yepyeni kadrosuyla ekrana gelecek olan dizi senaryosunu da tamamen değiştirerek ekranlara gelecek.​

Senaryosunu Yılmaz Şahin’in kaleme aldığı, yönetmenliğini Çağatay Tosun’un üstlendiği dizide ünlü oyuncu, Bağdat Fatihi IV. Murad’ın güzeller güzeli aşkı, prenses Farya rolünü canlandıracak. Muhteşem Yüzyıl Kösem’in ikinci sezonuna Sultan Murad ile Farya’nın, kudret ile arayışın aşkı damgasını vuracak. Başarılı oyuncu Nurgül Yeşilçay, tüm düşmanlarını alt ederek elde ettiği kadın saltanatının yanı sıra, dünyaya diz çöktüren bir sultan olan Kösem rolüyle izleyicinin karşısına çıkarken; Metin Akdülger, Kösem’in iktidarı ele alma isteğinde olan oğlu IV. Murad olarak izleyicisiyle buluşacak. Osmanlı’nın Demir yumruğu, Bağdat Fatihi IV. Murad’ın güzeller güzeli aşkı, prenses Farya rolünü ise Farah Zeynep Abdullah canlandırıyor.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir