Mukaddes Yenge 40ından Sonra Oyuncu Oldu

0
0

“Fatmagül’ün Suçu Ne” dizisinin “Mukaddes Yenge”si 40’ından sonra nasıl oyuncu oldu? İşte ayrıntılar

Bir insanın 40’ından sonra ünlü bir oyuncu olması ya da tam şöhretinin doruğundayken aniden bir karar verip bambaşka bir mesleğe yönelmesi çok sık rastlanan durumlar değil. Ama bunu yapan yani 40’ından hatta 50’sinden sonra oyuncu olan ya da 30’undan sonra ekrandaki kariyerine nokta koyup hukuk fakültesini bitirenler bile var.

Milyonlarca seyirci onu Fatmagül’ün Suçu Ne adlı dizide ilk gördüğünde rolüne o kadar yakıştırdı ki, sanki yılların deneyimli oyuncusu gibi görünüyordu Esra Dermancıoğlu.

Göğüs dekoltesinden vazgeçmeyen, kaderin kötü bir cilvesi sonucu yarım akıllı Rahmi Ketenci ile evlenen Mukaddes Yenge sanki oun sanat geçmişinde can verdiği yüzlerce karakterden biri gibiydi.

Oysa gerçek hiç de öyle değildi. Zaten ekran karşısında Mukaddes Yenge’nin yaptığı kötülüklere kızarak izleyenler de durumu öğrenince çok şaşırdı: KÖtü bir karakteri bu kadar başarıyla oynayan Dermancıoğlu 40’ından sonra oyuncu olmuştu

Çocukluğundan beri hep oyuncu olmak isteyen Esra Dermancıoğlu, bu hayalini gerçekleştirmek için uzun bir süre beklemek zorunda kalmış.

Bu arada evlenip çocuk sahibi olunca da bu hayalini biraz daha ertelemiş.

Ama bir gün bir grup arkadaşıyla gittiği bir doğum günü partisi onun için dönüm noktası olmuş. O toplantıda herkes birbirine aslında hayatını nasıl şekillendirmek istediğini sormuş.

Dermancıoğlu da hiç düşünmeden: “Hep oyuncu olmak isterdim” diyerek katılmış bu oyuna.

O doğum gününde bulunan Avrupa Yakası’nın senaristi ve oyuncusu Gülse Birsel’den gelmiş ilk teklif. Tek bölümlük bu rol Esra Dermancıoğlu için oyunculuk serüveninin başlanğıcı olmuş.

O sıralarda 30’lu yaşlarının sonlarına yaklaşıyormuş Dermancıoğlu. Demet Akbağ’ın “Sen Harikasın” dizisinde konuk oyunculuk, “Moral Bozukluğu ve 31” adlı filmde kısa bir rol, workshop’lar, cast ajansları derken hep oyunculuğun dikenli yollarını tırmanmış Dermancıoğlu.

“40’ından sonra oyuncu mu olacaksın” diye onu eleştirenler “dram değil komedi oyna” diye yol göstermeye çalışanlar da bir yandan. O sırada evli oludğu eşi de Dermancıoğlu’nun bu merakından pek hoşlanmamış.

Sonunda bir arkadaşının da yardımıyla evde kurulan bir sette farklı odalarda değişik kostümlerle çekim yapmışlar. Başka başka karakterleri canlandıran Dermancıoğlu hazırladığı bu CD’yi Ay Yapım’a yollamış.

Defalarca seçmelere katılan Dermancıoğlu sonunda Mukaddes Yenge rolünü de almış.

Oyunculuk serüvenine başlamadan önce de eşinden boşanmış ve yeni bir hayata adım atmış.

Dizide kazandığı başarıya ve sergilediği inandırıcılığa bakılırsa Dermancıoğlu’nun geç başladığı oyunculuk yaşamı uzun süre devam edecek gibi görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz