Apple Car için üzücü haber Özel fabrika kurma girişimi başarısız oldu

Teknoloji

Apple Car için üzücü haber: Özel fabrika kurma girişimi başarısız oldu Elektrikli araç sektörüne giriş yapmayı planlayan Appledan yeni bir kötü haber geldi. İki potansiyel Apple Car üreticisi ile görüşen şirketin, olumsuz geri dönüş aldığı söyleniyor.

2014 yılından itibaren araç sistemleri geliştirmeye başlayan Apple, diğer büyük markalarında dahil olduğu elektrikli otomobil sektörüne giriş yapmayı planlıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre şirketin üç potansiyel Apple Car satıcısından ikisinin, Appleın üretim gereksinimlerini karşılamakta zorlandığı iddia ediliyor.

İki büyük şirketten olumsuz yanıt alındı
Paylaşılan raporda iki tedarikçiden biri olan Çinli CATL şirketinin, yalnızca Apple için ABDde bir ekip kurmakta zorlandığı söylenirken, ABDde üretim tesisleri bulunan BYD şirketinin ise Applea özel bir fabrika kurmayacağı iddia ediliyor. Bahsedilen iki büyük şirketin, elektrikli araç sektörü için büyük pil üretim kapasitesini elinde tuttuğunu söyleyebiliriz.

Appleın fabrika kurma planları her ne kadar başarısız sonuçlansa da, şirketin Genetal Motors, BMW, ve Tesla gibi otomobil üreticilerine parça üreten Kanadalı teknoloji firması Magna International ile görüşmelere başladığı bildirildi.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.