Chrome 97nin beta sürümünde web site verileri kolay yönetilecek

Teknoloji

Google, Chromeun yeni beta sürümünde çerezleri ve site verilerini daha kolay yönetmeyi sağlayacak Google, yayınladığı Chrome 97 beta sürümünde kullanıcıların, web sitelerinin depoladığı verileri kolayca yöneterek onları tek yerden silebilmesini sağlayacak.

Google, kararlı Chrome 96 sürümünün ardından Chrome 97 beta sürümünü de yayınladı. Yeni beta sürümüyle kullanıcılar, web siteleri tarafından depolanan verileri kolayca silebilecek. Teknoloji devi bu değişiklik ile kullanıcılar için daha net bir deneyim sağlanacağını belirtti.

Bir blog yazısıyla Google, Chrome 97nin beta sürümünde depolama denetimlerini basitleştireceğini açıkladı. Artık kullanıcılar, tek bir site tarafından depolanan tüm verileri tek bir hareketle kolayca silebilecek.

Yeni özellik için yeni alt menü açıldı
Microsoft blog yazısında: Ayarlardan ayrıntılı kontrolleri basitleştirmenin, kullanıcılar için daha net bir deneyim oluşturduğuna inanıyoruz. Kullanıcıların bireysel olarak çerezleri silmesi, sitenin uygulama ayrıntılarını yanlışlıkla değiştirebilir ve bu sitedeki deneyimlerini potansiyel olarak bozabilir.” ifadeleri yer aldı.

Yeni web siteleri denetim özelliği, yeni alt menü altında yer alıyor. Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Site Ayarları > İzinleri ve dosyalar arasında depolanan verileri görüntüleyin

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.