Çin den dünyanın en büyük kripto para borsasına büyük darbe!

Çinden dünyanın en büyük kripto para borsasına büyük darbe! Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Çinde yasak haberiyle gündeme geldi. Şirketin sitesine erişilemiyor.

Kripto para piyasaları genel olarak sakin günler geçiriyor. Son dönemlerde değeri 30-36 bin dolar arasında seyreden Bitcoin, diğer birimlerinde durgun olmasına neden oluyor. Ancak bu durum yeni yasak haberleriyle daha da kötüleşecek gibi duruyor.

Kripto para birimlerine ve ilgili her şeye savaş açan Çin, gün geçtikçe daha da agresif yöntemler kullanıyor. İlk olarak madencilik faaliyetlerini yasaklayan Asya ülkesi, şimdi de borsaların peşinde. Gelen bilgilere göre, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Çinde yasak haberiyle gündeme geldi.

Çin popüler kripto para borsası Binanceı yasakladı
Kripto para dünyasının popüler isimlerinden Colin Wu, 8 Temmuz itibariyle Binance sitesine ulaşılamadığını açıkladı. Önlemleri uç noktaya çıkaran Çin, APIyi de engelleyerek borsanın mobil uygulamasına erişimi kesti. Çinden popüler kripto para borsasına erişmek isteyen kullanıcıların, VPN kullanması gerekiyor.

Aslında bu Çinin kripto para borsalarına karşı ilk hamlesi değil. Kısa süre önce ortaya çıkan haberler, hükümetin arama motorlarına yasak getirdiğini ortaya çıkardı. Buna göre, Çindeki kullanıcılar kripto para hakkında arama yaptığında karşılarında bir sonuç bulamıyor. Borsaları da kara listeye alan Asya ülkesi, herhangi bir arama sonucu vermiyor.

Dünyanın en büyük borsası olan Binance, başlangıçta Çin merkezliydi ancak daha sonra 2017 kripto yasağı nedeniyle yurtdışına taşınmak zorunda kaldı. O tarihten itibaren ülkedeki faaliyetleri azalan şirket, böylelikle Asya ülkesiyle olan bağlantısını tamamen kesti.

Kaynak: https://shiftdelete.net/cinden-binance-yasagi

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.