Intel 14. Nesil Core Meteor Lake mobil işlemci görüntülendi

Teknoloji

Intel 14 Nesil Core Meteor Lake mobil işlemci görüntülendi CNET çalışanı Stephen Shankland; Intelin Arizona yonga üretim fabrikasına yaptığı ziyarette, Intelin 14.nesil mobil işlemcisine ait görüntüleri yakalamayı başardı.

Intel, gelecek yıl 12. Nesil Core Alder Lake-P/M serisini duyurmak üzereyken, iki nesil sonraki test silikonuna ait fotoğrafları çıktı. Fotoğraflar, Arizona, Chandlerdaki Intel Fab 42de bir tur sırasında çekildi. Shankland, HBMye sahip kod adı “Sapphire Rapids” olan yeni nesil Xeon Scalable ve hatta yüksek performanslı veri merkezi hızlandırıcısı olan Ponte Vecchio gibi çeşitli yongaların yakın çekim fotoğraflarını paylaştı.

Daha da ilginci Stephen, düşük güçlü 14. Nesil Core işlemci serisi Intel Meteor Lake-Mye sahip 300 mmlik bir yonga plakasının fotoğrafını çekmeyi başardı. Bunlar, Intel Fabların test üretim denemesinden geçen gerçek silikonun ilk fotoğrafları. Tüm bu çiplerin ortak yanı ise, Intelin şu anda benimsediği ve yakın gelecekte bu teknolojiyi kullanması muhtemel olan, karmaşık paketleme teknolojileri gerektiren çok katmanlı tasarımlara sahip olması.

Intel Meteor Lake masaüstü ve mobil işlemci serisini, 2023ün ikinci çeyreğinden önce görmemiz ne yazık ki mümkün değil gibi görünüyor.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.