İnternet ortamında arkadaşlık

İnternet ortamında arkadaşlık Sanal alemde aşkı bulan insanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Sadece eğlence olması için ciddi bir anlam taşımayan aşk duygusu kullanıcıları etkiliyor. Çoğu chat servisi ve yazılımları daha fazla kullanıcı çekebilmek için çeşitli yollara başvurmaktadırlar. Bunlar ;

Yalan vaadler sunup, garanti arkadaşlık,mutluluk gibi vaadler ile daha fazla kullanıcıya sahip olmaya çalışmaktadırlar. Bu sitelere bir kere mail adresiniz ile üye olduysanız sürekli ”spam” yapan botlar’dan mesajlar alarak , reklamlara maruz kalabilirsiniz. Size tavsiyemiz üye olmadan önce yeni bir mail açıp bu mail ile kayıt olmanızdır. Eğer gerçekten arkadaşlık edicek birini bulduysanız daha sorna kullandığınız mail adresini verip onunla ordan irtibata geçebilirsiniz.

Chat esnasında kesinlikle cep telefonu numaranızı vermeyiniz, bazı kendini akıllı sanan dolandırıcılar size çağrı atıp kapatıyorlar ve siz onları geri aradığınızda hatta bir bayan çıkıyor. Eğer kurban bir erkek ise saatlerce konuşup kontörlerinizin bitmesine daha ekonomik olması için size siteden paralı üyelik aldırıp o mail adreslerinden konuşturmaya çalışaktadırlar.

İnternet ortamında mutlaka referanslı, her önüne geleni üye almayan kontrollü ve tecrübeli ekip ile çalışan sitelere kayıt olmalısınız…

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.