Küresel akıllı saat pazarı yılın ilk çeyreğinde yüzde 35 büyüdü

Teknoloji

Küresel akıllı saat pazarı yılın ilk çeyreğinde yüzde 35 büyüdü Yapılan son araştırmalara göre yılın ilk çeyreğinde akıllı saat satışları yüzde 35 büyüdü. Amazfit ve Zepp markasını bünyesinde barındıran Zepp grubu büyük artış kaydetti.

Koronavirüs (Covid-19) pandemisinin başlamasıyla birlikte tüketim alışkanlıklarımız değişti. Sağlık takibi yapabilen giyilebilir cihazlara ilgi epey arttı. Artış trendi yılın ilk çeyreğinde de devam etti.

Counterpoint Researchün yakın zamanda yayınlanan Global Smartwatch Model Tracker araştırmasına göre, 2021 yılının ilk çeyreğinde küresel akıllı saat sevkiyatı yıllık bazda %35 artış gösterdi. International Data Corporation (IDC) Worldwide Quarterly Wearable Device Tracker verilerine göre 2021in ilk çeyreğinde küresel akıllı saat pazarında Zepp Health Corporationın satışları yüzde 68,8 büyüme sergiledi. Zepp Health Corporation çatısı altında Amazfit ve Zepp markaları yer alıyor.

Zepp Health Corporation, dünyada dördüncü sırada yer aldı. Şirketin akıllı saat sevkiyatlarında Brezilya (%40,9), Rusya (%28,9) ve İspanyada (%23,5) birinci sıraya yerleşirken, İtalyada 2nci, Polonyada 3üncü, Almanya, Hindistan, Endonezya ve Taylandda 4üncü sırada yer aldı. Amazfit GTR2, GTS 2 ve T-Rex Doğa Sporları serisi sayesinde yüksek satış rakamları yakaladı.

Amazfitn Türkiyedeki satışları son 6 ayda yüzde 30 arttı
Amazfit Türkiye Ülke Müdürü Murat Sungur Özkan, ülkemizde de büyüme elde edildiğini vurgulayarak,Türkiyeye baktığımızda Amazfit olarak büyük ilgi gördüğümüzü söyleyebilirim. Son altı aylık satış verilerine baktığımızda %30a varan bir büyüme görüyoruz. Buradaki artışta, covid sonrası sağlığa verilen önemin artması, marka tarafında ürün çeşitliliği sağlanması ve satış noktalarındaki yaygınlık büyük önem taşıyor. Türkiye pazarına yakın zamanda giriş yapan bir marka olarak öncelikli stratejimiz Hepsiburada.com gibi saygın online satış platformları ile iş birliği yapmaktı ve online kanalda önemli platformlarda ürünlerimizi konumlandırdık. Yakın zamanda da Amazfit Türkiye ekibi olarak artık satış ağımızı oldukça genişlettik. Geldiğimiz noktada teknoloji severler Media Markt, Teknosa, Evkur, D&R, Vodafone, Turkcell gibi pek çok kanaldan da ürünlerimize erişilebiliyorlar dedi.

Murat Sungur Özkan, firmaların pazar paylarını artırmak için Ar-Ge yatırımlarına önem verdiğini vurguladı. Zepp Health grubunun bu doğrultuda akıllı sağlık ürünleri yelpazesini analitik hizmetlerine yönlendiren yapay zeka çipleri, biyometrik sensörler ve sağlık verileri algoritmalarından oluşan tescilli bir teknoloji platformu geliştirdiğini ifade etti. Küresel ölçekte sensörler yardımıyla golf, beyzbol ve tenis oyuncularının performanslarının izlendiği güçlü bir ağın yanı sıra veriye dayalı sağlık çözümlerine güç veren donanım ve yazılım teknolojilerinden yararlanarak üst düzey akıllı saatler ve dijital sağlık yönetimi hizmetleri de sunduklarını belirtti.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.