Meteoroloji Bu Gece İçin Uyardı

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre: yurdun büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların, akşam saatlerinde bu bölgelerde kuvvetleneceği belirtiliyor…

Türkiyenin büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların bugün akşam saatlerinde İzmir, Aydın ve Muğla ile yarın sabah saatlerinde Hatay, Osmaniye ve Adanada kuvvetli olması beklendiğini bildiren meteoroloji, ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, heyelan gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli olunması yönünde uyardı.

Yağışlar, genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden itibaren Kuzey Egenin iç kesimleri, Marmaranın güneydoğusu, Batı Karadenizin iç kesimleri, İç Anadolunun kuzeyi, Doğu Anadolunun kuzeybatısı ile Isparta, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Bitlis ve Muş çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacak.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmezken, rüzgar, Türkiye genelinde güney ve güneybatı (lodos), zamanla Marmaranın batısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları, Batı Akdenizin batı kıyıları ile yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Doğu Akdeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların İzmir, Aydın ve Muğla ile yarın sabah saatlerinde Hatayın kıyı ilçeleri, Osmaniye ve Adananın doğu ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğine dikkat çeken meteoroloji yetkilileri, ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, heyelan gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini belirtti. Meteoroloji ayrıca, bu gece ve yarın sabah saatlerinde, Doğu Karadenizin iç kesimleri ile Doğu Anadolunun kuzey ve doğusunda yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğine dikkat çekerken, buna bağlı oluşabilecek ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı da vatandaşları uyardı.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.