Microsoft katlanabilir mouse çıkarmaya hazırlanıyor

Teknoloji

Microsoft katlanabilir mouse çıkarmaya hazırlanıyor Microsoft geleceğin faresi olarak tanımladığı yeni bir mouse tasarladı. Şirketin yakında katlanabilir mouse çıkaracağını ortaya koyan patent başvurusu ortaya çıktı.

Yazılım devi Microsoft, katlanabilir mouse piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Alman internet sitesi WindowsUnited tarafından keşfedilen patent başvurusu cihazla ilgili bazı önemli detayları gün yüzüne çıkardı.

Patent açıklamasında cihaz, geleceğin faresi olarak tanımlanıyor. Tasarım olarak ise kullanılmadığı zamanlarda düz duran ancak ufak bir hareketle yay şeklini alan Microsoft Arc Mousea (üstte) benzediğini söyleyebiliriz.

Patent geçtiğimiz Mart ayında alındı
Yayınlanan resimler aksesuarın, katlanabilir yapıda olmasını mümkün kılan bir menteşeye sahip olduğunu gösteriyor. Yeni fare artık giderek popülerlik kazanan katlanabilir akıllı telefonlara benzetildi.

Belgeler cihazın kaydırma tekerleği içerip içermeyeceğinden bahsetmiyor. Söz konusu patentin başvurusu 30 Mart 2021de yapıldı ve 4 Kasım 2021de yayınlandı. Bu da katlanabilir mouseun geliştirilmekte olduğu ve aksesuarın yakın gelecekte piyasaya sürülebileceği anlamına geliyor.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.